MojAndroid

Spoločnosť Sharp nie je nováčikom v kategórii smartfónov s minimálnymi rámikmi. Dalo by sa povedať, že je tu dokonca priekopníkom. V roku 2014 predstavila smartfón Sharp Aquos Crystal, ktorý, ako sa ukázalo, predbehol dobu o niekoľko rokov. Dnes je už konštrukcia s displejom takmer bez rámikov pomerne bežná, a tak Sharp predstavil svojho najnovšieho bojovníka Sharp Aquos S2.

Minimálny rámik a prečnievajúca selfie camera

Ten nielenže ponúka konštrukciu s displejom bez rámikov na troch stranách, ale celkovo pôsobí naozaj veľmi elegantne. Skutočne atraktívnemu dojmu pomáhajú zaoblené hrany telefónu spolu so zaobleným displejom. Atraktívne pôsobí aj predná kamera, ktorá vyčnieva cez displej podobne ako v prípade nedávno predstaveného smartfónu Essential Phone. Celkovo displej pokrýva až 87,5 % prednej strany zariadenia.

Zároveň ide o veľmi slušne vybavený smartfón. Predávať sa bude v dvoch výkonnostných verziách. Slabšia ponúkne procesor Snapdragon 630, 4 GB RAM a 64 GB vnútornej pamäte. Výkonnejší model ponúkne čip Snapdragon 660, 6 GB RAM a až 128 GB vnútorného úložiska. Špekulovalo sa aj o tretej verzii so 4K displejom, no tá zatiaľ predstavená nebola. Štandardný model ponúkne 5,5″ IGZO panel s rozlíšením 1080 x 2040 pixelov s pomerom strán 17:9.

Sharp Aquos S2: Atraktívna cena, veľké rozdiely medzi verziami

Telefón tiež ponúkne vertikálnu duálnu kameru s rozlíšením 12MP/8MP. Vo vnútri tiež nájdeme batériu s kapacitou 3020 mAh. Sharp Aquos S2 sa začne v Číne predávať 14. augusta za fantastickú cenu 315 EUR. Zaujímavé je, že výkonnejší model je výrazne drahší na úrovni až 440 EUR. V oboch prípadoch ale ide o atraktívne zariadenia s výnimočným dizajnom, ktorého sme sa ešte stále nestihli nabažiť. Kiež by bolo takýchto atraktívnych zariadení čoraz viac.

Zdroj: Sharp via PhoneArena

8.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+