MojAndroid

Veľmi horúca novinka od spoločnosti Samsung s názvom Galaxy Note 9 má vcelku podobný dizajn, ako Samsung Galaxy S9, či S9+, no aj napriek tomu sa očakáva rekordný predaj a záujem ľudí o tento veľmi veľký smartfón neutícha. Síce sme ešte pár dní ďaleko od oficiálneho uvedenia vlajkového modelu Samsung Galaxy Note 9 na trh, no my už vieme, ako je toto skvelé zariadenie odolné. Nuž, už teraz je celkom zrejmé, že juhokórejský výrobca má opäť ďalšie víťazstvo vo svojich rukách.

Odolná konštrukcia, zaujímavo vyriešené bočné tlačidlá

Vynikajúco hodnotený, skvelá výdrž na batériu, či vybavený novým, vylepšeným S Pen. Aj takto sa dnes opisuje Samsung Galaxy Note 9. Je však toto zariadenie odolné? Starý známy JerryRigEverything sa opäť podujal na testovaní ďalšieho nového Samsungu a otestoval všetko, s čím by sa mohol smartfón v každodennom živote stretnúť. Pre zaujímavosť, v teste ohýbania v poslednej dobe uspel každý model Samsungu, ktorý testoval. Výnimkou nie je ani Galaxy Note 9, a z tohto testu vyšiel prakticky bez jediného ohybu konštrukcie. Existuje v podstate len jeden zraniteľný aspekt z konštrukčného hľadiska. Myslíte si, že veľmi neobľúbeného tlačidla na vyvolanie inteligentného asistenta Bixby sa môžete jednoducho zbaviť? Dá sa totiž z tela smartfónu úplne vytiahnuť!

Vcelku odolný smartfón, ktorý za to stojí

To isté platí aj pre tlačidlá, ktoré slúžia na ovládanie hlasitosti. Na druhú stranu, v každodennom živote týmto tlačidlám nehrozí nebezpečenstvo. Vo videu boli totiž vytiahnuté hrubou silou a k vypadnutiu nehrozí ani po pádoch zariadenia na bok tela. Samozrejme, S Pen je veľmi krehký a zlomiť ho môžte aj bez vynaloženia väčšej sily. Nejedná sa o veľké nedostatky, ktoré by váš smartfón za čiastku presahujúcu 999€ mali kondične ohrozovať. Za túto veľkú sumu peňazí tak skutočne dostanete smartfón, ktorý za túto čiastku naozaj stojí.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 9: Znovu bližšie k dokonalosti | RECENZIA

Náš tip
Samsung Galaxy Note 9 | VIDEORECENZIA

Náš tip
Samsung Galaxy Note 9 dostáva svoj prvý update. Týka sa „Super Slow-mo“ videa | AKTUALIZÁCIA

22.8.2018
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+