MojAndroid

Samsung Galaxy Alpha patril nepochybne medzi najočakávanejšie zariadenia tohto roku. Kovový smartfón od kórejského giganta je svojím spracovaním a použitými materiálmi jedným z mála zariadení spoločnosti, ktoré môžu konkurovať v tomto smere aj iným, prémiovým smartfónom. Najnovšie dohady ale nasvedčujú, že Galaxy Alpha bol iba prvým z nového radu telefónov s kovovou konštrukciou, ktoré Samsung chystá predstaviť.

Uniknuté informácie totiž naznačujú, že kórejský výrobca predstaví v najbližších týždňoch hneď tri nové zariadenia s označením SM-A300, SM-A500 a SM-A700, pričom každé z nich bude spadať do inej výkonnostnej a cenovej kategórie. SM-A300 by malo ponúknuť displej s qHD rozlíšením, zatiaľ čo zvyšné dva modely by mali obsahovať HD panely.

sm-a500F

Zariadenie s označením SM-A500 sa už aj objavilo na stránke Samsungu, pričom potvrdené je HD rozlíšenie displeja a aj prítomný operačný systém, ktorým je Android 4.4 KitKat. Najpodstatnejším prvkom nových telefónov by mal byť ich dizajn, ktorým by sa mali podobať na Samsung Galaxy Alpha. To sa týka aj použitých materiálov, čo by znamenalo, že sa dočkáme aj dostupnejších smartfónov od Samsungu s kovovou, alebo aspoň čiastočne kovovou konštrukciou. A séria od Samsungu by mala mať aj predné kamery s lepším rozlíšením, no žiadne ďalšie informácie dostupné nie sú. To sa týka aj oficiálneho predstavenia smartfónov, ktorého dátum je zatiaľ nejasný. Na trhu by sa ale nové smartfóny mali objaviť v priebehu tretieho štvrťroku tohto roku.

Zdroj: SamMobile

25.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+