MojAndroid

Spoločnosť Samsung chystá pre budúce mobilné zariadenia s operačným systémom Android vylepšenia nielen po stránke výkonu, ale pracuje aj na lepšom fotoaparáte. V minulosti sme mohli počuť o tzv. ISOCELL technológii, ktorá podľa slov spoločnosti výrazne zlepší kvalitu obrazu a používateľskú skúsenosť. Najnovšie informácie hovoria o vývoji 20 MP snímača, ktorý bol zahájený 1. decembra ako nový projekt pre výskumné oddelenie v Samsungu, s cieľom dokončiť snímač v druhej polovici roku 2014.

Samsung 20 MP fotoaparát

Zatiaľ nie sú dostupné správy o tom, či bude takýto snímač vybavený optickou stabilizáciou obrazu (OIS) a zdá sa, že to bude zložité vďaka problémom so samotným dodávateľským reťazcom. Samsung by potreboval podľa odhadov potrebuje zabezpečiť aspoň 50 miliónov špeciálnych dielov, aby mohla byť funkcia OIS zabudovaná do budúcich modelov Galaxy S série. Počet dodávateľov týchto komponentov je v Kórei však absolútne nedostatočný a produkcia slabá. Informácie tiež spomínajú, že Samsung uvažoval o stabilizácií aj pre Galaxy Note 3, no nakoniec bol nútený svoje plány odložiť.

Pre budúci rok je plánované nasadiť najskôr spomínaný 16 MP ISOCELL snímač pre 25 % smartfónov, ktoré sa dostanú na trh v budúcom roku. Modul tak bude inštalovaný do jedného zo štyroch Samsung smartfónov. Vzhľadom k tomu, že spoločnosť plánuje v budúcom roku predať 360 miliónov smartfónov, požiadavky na 16-megapixelový snímač dosiahnu 90 miliónov. Stratégiou je neskôr získať prevahu pri súperení s ostatnými výrobcami pri pretekoch v pixeloch, čím im pomôže už 20 MP snímač. Jeho komerčné použitie sa však predpokladá až v roku 2015.

Zdroj: phonearenaETNews 

2.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+