MojAndroid

Samsung oficiálne predstavil zaujímavú microSD kartu. SD karty vo všeobecnosti nemajú najlepšiu povesť, pokiaľ ide o ich životnosť. Samsung Pro Endurance sa bude snažiť túto neslávnu povesť zmeniť. Webový portál XDA-developers priniesol ďalšie informácie.

Kvalitná microSD karta s dlhodobou životnosťou

Ako už samotný názov pamäťovej microSD karty napovedá, zameriava sa hlavne na spoľahlivosť z dlhodobého hľadiska. Očakáva sa, že svoje využitie nájde predovšetkým v zariadeniach, v ktorých sa bude neustále používať. Reč je napríklad o bezpečnostných kamerách. V takýchto prípadoch sa na kartu budú neustále zapisovať dáta a vo väčšine prípadov by ste pamäťovú kartu museli do pár mesiacov až rokov vymeniť (česť výnimkám).

Samsung Pro Endurance
Samsung Pro Endurance | Zdroj: kobliha.info

Juhokórejský gigant tvrdí, že ich nová karta Samsung Pro Endurance vydrží až 16 rokov neustáleho zapisovania údajov. Používateľ sa tak nebude musieť obávať nečakanej straty dôležitých informácií. Konkrétnejšie ide o hlásenú výdrž až 140 160 hodín nepretržitého používania, čo je veľký pokrok oproti minulej generácii, ktorá hlásila 43 480 hodín, respektíve 5 rokov.

Samsung Pro Endurance odolá aj fyzickému poškodeniu

Novinka je odolná aj z inej perspektívy. Je odolná voči vode, magnetom, röntgenovému žiareniu či extrémnym teplotám. Telo pamäťovej karty je odolné voči poškodeniu ako takému. Ide z tohto pohľadu o skutočne namakanú pamäťovú jednotku. Rýchlosť zapisovania činí 40 MB/s. Ide o pokrok z 30 MB/s, ktorými sa vyznačoval predchodca.

Samsung Pro Endurance 256 GB
Samsung Pro Endurance 256 GB | Zdroj: kobliha.info

Nechýba teda klasifikácia Class 10, spolu s UHS-II a V30 pre video. Problémom teda nebude nahrávanie 1080p či dokonca 4K záznamov. Milo vás prekvapí aj cena. Tá je stanovená na 10,99 amerických dolárov za 32 GB veriant a za 256 GB verziu si zaplatíte 54,99 dolárov.

Náš tip
Funkcie fotoaparátu zo série Galaxy S22 prichádzajú na staršie Samsungy
6.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+