MojAndroid

Séria Samsung Galaxy S22 je aktuálne tým najlepším čo juhokórejský výrobca ponúka. Okrem skvelého výkonu, špičkovej výbavy, kvalitných displejov či dlhej softvérovej podpory sa tieto modely môžu pochváliť aj skvelým fotoaparátom. Nielen po hardvérovej stránke, ale aj po tej softvérovej.

A práve softvérové novinky z aktuálnych TOP modelov dostanú aj staršie zariadenia, informoval portál Phonearena. Ktoré to sú?

Vylepšené nočné fotografie

Séria Samsung Galaxy S22 ponúka vylepšený nočný režim, v rámci ktorého smartfón v jednom okamihu urobí viacero fotografií, ktoré za pomoci výkonného procesora a umelej inteligencie spojí do jednej, pričom z každej si zoberie to najlepšie. Niečo podobné však dokážu aj staršie vlajkové lode výrobcu.

Samsung Galaxy S22 displej
Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Novinkou ale je nočné fotenie v portrétovom režime. Táto funkcia bude pridaná v májovej aktualizácii pre všetky vlajkové lode od roku 2020 a novšie. Patrí medzi ne séria Galaxy 20, S21, Note 20, Z fold2 a Z Fold3.

Funkcia “Auto Framing”

Táto funkcia bola po prvýkrát predstavená v smartfóne Samsung Galaxy Z Fold2. Umožňuje natáčať videá bez použitia rúk a mať istotu, že vy alebo objekty zostanú vždy zaostrené. Kamera dokáže rozpoznať, kedy ľudia vstupujú do zorného poľa alebo ho opúšťajú. Ak je poli len jedna osoba, kamera na ňu zostáva zaostrená a sleduje jej pohyb tak, aby ju udržal v strede záberu. Ak vstúpi ďalšia osoba, kamera rozšíri pohľad tak, aby sa v zábere nachádzali obe osoby.

Samsung Galaxy S21 FE
Samsung Galaxy S21 FE | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Táto funkcia onedlho príde aj do série Galaxy S21, vrátane modelu Galaxy S21 FE. Dostane ju aj Galaxy Z Flip3, Z Flip 5G a Z Flip.

Vylepšené videohovory

Táto funkcia umožní používateľom používať pri videohovoroch vlastné pozadie a ovládacie prvky mikrofónu. Medzi podporované aplikácie patrí napríklad Google Meet, Microsoft Teams, WhatsApp, Zoom či Messenger.

Samsung Galaxy Note 10
Samsung Galaxy Note 10 | Zdroj: Patrik Tarics

Funkciu onedlho dostanú modely zo série Galaxy S20 aj Galaxy S21, spoločne s verziami FE. Príde aj na Galaxy Note 20 a všetky skladacie modely. Do konca júna by sa funkcia mala dostať aj na staršie zariadenia série Galaxy S10 a Note 10, vrátane Lite variantov.

Lepšia kvalita obrazu na sociálnych sieťach

Niečo pre fanúšikov Instagramu. Ďalšou novinkou, ktorú dostanú aj staršie modely, je špeciálna technológia optimalizácie kvality obrazu, ktorá sa automaticky aplikuje na zábery, ktoré boli vytvorené v aplikácii sociálnej siete a tiež aj foto aplikáciami tretích strán. Funkcia dorazí na sériu Galaxy S21, S21 FE, Z Fold3 a Z Flip3.

Vylepšenia výlučne pre Samsung Galaxy Z Fold3

Poslednou položkou v tomto zozname sú vylepšenia, ktoré budú dostupné len pre zatiaľ najaktuálnejší a najdrahší skladací smartfón od Samsungu. Pribudne podpora pre aplikáciu Expert RAW a profesionálny režim fotoaparátu bude rozšírený aj na teleobjektív.

Náš tip
Slepý FOTOTEST: Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro | VYHODNOTENIE
5.5.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+