MojAndroid

Spoločnosť Samsung dnes oficiálne oznámila, že podporu inteligentných hodiniek Galaxy Gear získajú aj ďalšie zariadenia, vrátane Galaxy S4, Galaxy S III, a Note II. Podpora bude súčasťou aktualizácie na Android 4.3 Jelly Bean, ktorá sa ako prvá v mesiaci október objavila pre Galaxy S4 v Nemecku. V budúcnosti by mali túto aktualizáciu dostať aj ostatné spomínané zariadenia, no Samsung nešpecifikoval kedy ju majú používatelia očakávať.

Samsung-Galaxy-Gear-3

“Rozšírenie kompatibility Galaxy Gear s viacerými Galaxy zariadeniami odráža hlbokú oddanosť naďalej dodávať obohatené mobilné zážitky pre našich zákazníkov,” povedal JK Shin, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile spoločnosti Samsung Electronics. “Napriek značnému úsiliu na posilnenie a obohatenie Galaxy zážitku, Samsung aj naďalej pokračuje v posilňovaní mobilných životov našich používateľov a poskytuje inteligentnú slobodu s Galaxy Gear.”

Hodinky Galaxy Gear budú podporovať aj ostatné zariadenia predstavené v aktuálnom roku a to Galaxy S4 mini, S4 Active, Mega 5.8, Mega 6.3 a S4 zoom. Tieto však získajú len oddelenú aktualizáciu softvéru, ktorá sa podľa slov Samsungu má začať distribuovať koncom októbra. Samozrejme, že plány aktualizácie softvéru pre každé zariadenie sa líšia od krajiny a operátora. Na druhú stranu nám týmto spôsobom jemne naznačil, že aktualizácia na Android 4.3 Jelly Bean pre tieto zariadenia je otázkou nie príliš blízkej budúcnosti.

Zdroj: Samsung

23.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+