MojAndroid

Zdá sa, že sci-fi filmy neostávajú len na filmových plátnach a v blízkej budúcnosti by sme sa mohli dočkať zázračných technológií, ktoré budú bežne dostupné a pri ich používaní sa budete cítiť ako hlavný hrdina vedecko-fantastických filmov.

Portál Patent Bolt totiž vyhľadal niekoľko zaujímavých technologických patentov, ktoré si zaregistrovala spoločnosť Samsung. Medzi inými je zaregistrovaný aj taký, ktorý by mohol v budúcnosti zabezpečiť ovládanie hardvérových zariadení pomocou myšlienok. Technológia je postavená na snímaní  nervovej činnosti, ktorú následne aplikuje do reálnej praxe v podobe vykonaných úkonov. To by viedlo k tomu, že už nebudete potrebovať na ovládanie zariadení a počítačov ruky a ani žiadne iné periférne zariadenia a doplnky.

„Elektrické signály neurónovej aktivity sú prenášané prostredníctvom kábla alebo bezdrôtového pripojenia. Detekčné zariadenie jednoducho sníma neurónové signály. Po dorazení do riadiacej jednotky sa na základe neurónovej činnosti vykoná plánovaná akcia a jednotlivé príkazy.“

Ďalším patentom, ktorý už nie je celkom neznámou neprebádanou vodou je zariadenie, ktoré ovláda kurzor na obrazovke vďaka sledovaniu pohybu očí. Je tvorený dvomi LED diódami, ktoré snímajú pohyb očí a tento pohyb sa prenáša na displej zariadenia a pohybuje kurzorom.

V pláne kórejskej spoločnosti Samsung je aj vytvorenie podobného zariadenia, ako poznáme z dielne Google – Google Glass. Použitím pohybu očí a bezdrôtového ovládania na základe neurónovej činnosti by sme sa v budúcnosti mohli dočkať zariadenia a technológie, ktorá ešte pred niekoľkými rokmi tvorila scenáre najúspešnejších vedecko-fantastických filmov zo strieborného plátna. A navyše, takéto technológie by mohli tvoriť našu každodennú rutinu.

Zdroj, foto:  Patent Bolt

6.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+