MojAndroid

Lee Jae-yong, najvyšší aktívny predstaviteľ spoločnosti Samsung, sa nevyhol zatknutiu. Táto hrozba nad ním visela odvtedy, čo na povrch vyplávali informácie o úplatkoch. Lee mal podplatiť bývalú prezidentku Južnej Kórey, ktorá bola kvôli tomuto škandálu už odvolaná. Lee čelil viacerým obvineniam, no až teraz došlo k oficiálnemu zatknutiu.

Obvinenia sú postavené na základe toho, že Lee mal poslať dokopy približne 36 miliónov dolárov spoločnostiam spájaným s bývalou prezidentkou. Úplatok mal byť za to, aby jednoduchšie prebehlo spojenie dvoch partnerských spoločností Samsung Group.

Lee bol teraz obvinený z podplácania, podvodu, sprenevery a ďalších zločinov. Odhaduje sa, že celý proces môže trvať až 18 mesiacov, a tak sme zrejme ešte veľmi ďaleko od doby, kedy budeme vedieť povedať, či je Lee skutočne vinný.

Zdroj: Korea Herald via Android Authority

17.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+