MojAndroid

Južnou Kóreou nedávno otriasla kauza, ktorá stála miesto prezidentku Park Geun-hye. Tú odvolali potom, ako sa začali vynárať informácie o úplatkovej kauze spojenej so spoločnosťou Samsung a jej spojením s firmou Cheil Industries. Obvinenia hovoria o tom, že predstaviteľ Samsungu Lee Jae-yong mal zaplatiť úplatky vo výške 36,7 milóna dolárov spoločnostiam, ktoré sú prepojené s bývalou prezidentkou.

Kvôli tejto kauze sa Lee dostal pred súd, ktorý aspoň nateraz nepotvrdil vzatie podpredsedu spoločnosti Samsung do väzby. Zatiaľ vraj nie je k dispozícii dostatok dôkazov, no to neznamená, že kauza je na konci. Práve naopak, žalobcovia budú aj naďalej zháňať ďalšie dôkazy a snažiť sa znovu dostať Leeho pred súd.

Vzhľadom na to, aké dôležité postavenie má Samsung pre celkovú ekonomiku Južnej Kórei, je zrejmé, že akékoľvek potvrdenie obvinení by mohlo mať ďalekosiahle účinky pre celú firmu a aj krajinu. Všetky závery by ale boli nateraz predčasné, a tak si budeme musieť počkať na rozhodnutie súdov.

Zdroj: Reuters via endaget

19.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+