MojAndroid

Samsung Galaxy S21 Ultra, ktorý bol oficiálny predstavený len pre dvoma dňami, je momentálne asi najvybavenejším Android smartfónom na trhu. Jeho prednosťou nie je len výkon a podpora pera S Pen, ale aj vynikajúci fotoaparát. Ten využíva nový 108-megapixelový foto snímač Samsung ISOCELL HM3, ktoré špecifikácie priblížil portál GSMarena.

Vylepšené HDR a nižší šum

Samsung ISOCELL HM3 je nástupcom snímača Samsung ISOCELL HM1, ktorý využívajú minuloročné smartfóny Samsung Galaxy S20 Ultra  a Galaxy Note 20 Ultra. Oproti nemu prináša viacero vylepšení. Patria k ním napríklad vylepšené HDR, lepšia svetelnosť a lepší výkon automatického zaostrovania. Smart ISO Pro je technológia HDR, ktorá sníma súčasne jeden záber s vysokým ISO a jeden s nízkym ISO.

Samsung ISOCELL HM3 ISO

Pretože sú obidva zábery zachytené súčasne, vyhnete sa tak duchom pohybujúcich sa objektov, čo je problém sekvenčného HDR. Následne sa dva zábery skombinujú do jednej 12-bitovej fotografie. To robí 12 bitov na kanál, čo znamená, že snímka vo formáte RAW obsahuje 64-krát viac farebných informácií ako 10-bitový obraz.

Samsung ISOCELL HM3 Nonapixel

Snímač má veľkosť 1/1,33 -palcov a rozloží svoje pixely v mriežke 12 000 x 9 000. Pretože Nonapixel Bayer technológia umožňuje kombináciu pixelov 9:1, takže efektívna veľkosť pixelov bude 2,4 µm a rozlíšenie fotografie 12 megapixelov. Samsung ISOCELL HM3 je tiež vybavený režimom Nízky šum, ktorý zlepšuje citlivosť na svetlo až o 50%. Pri dobrých svetelných podmienkach môže  vylepšený algoritmus remosaiky vygenerovať snímky s plným rozlíšením 108 megapixelov.

Presnejšie zaostrovanie v tme a 8K video pri frekvencii 30 fps

Technológia Super PD Plus pridáva mikrošošovky k ďalším prvkom fázovej detekcie pre automatické zaostrovanie. Mikrošošovky zlepšia presnosť merania týchto prvkov o 50 %, čo umožni snímaču v tme presnejšie sledovať pohybujúce sa objekty. Pri natáčaní videí dokáže Samsung ISOCELL HM3 zachytiť 8K videá pri frekvencii 30 fps, 4K videá pri 120 fps a 1080p videá pri 240 fps.

Samsung Galaxy S21 Ultra fotoaparat

V prípade smartfónu Samsung Galaxy S21 Ultra je ale 8K video obmedzené na frekvenciu 24 snímok za sekundu. Dobrou vlastnosťou smartfónu je určite podpora pera S Pen. To môžete využiť pri úpravách videí na presnejšiu manipuláciu s časovou osou s presnosťou na úrovni jednotlivých snímok. 

Náš tip
Xiaomi: Toto sú smartfóny, ktoré dostanú nadstavbu MIUI 12.5
16.1.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+