MojAndroid
Náš tip
RECENZIA | Samsung Gear S – malý mobil na zápästie

Inteligentné hodinky sú stále oblasť mobilných technológií, ktorej využitie v reálnom živote zatiaľ nie je úplne zrejmé. Väčšina modelov funguje iba ako centrum pre upozornenia zo smartfónu, no inteligentné zariadenie na zápästí má oveľa väčší potenciál, ako iba upozorňovanie na zmeškané hovory či maily. Takto nad tým rozmýšľa aj Samsung, priekopník v tejto oblasti, ktorý má vo svojom portfóliu už niekoľko modelov inteligentných hodiniek. Najnovší model Samsung Gear S sa od konkurencie odlišuje najmä vlastným slotom na karty SIM, ktorý umožní fungovanie zariadenia nezávisle od ďalšieho pripojeného smartfónu.

Samsung Gear S-1

Práve to je funkcionalita, ktorú požadovali užívatelia z celého sveta. Súčasné inteligentné hodinky totiž ponúkajú naozaj iba veľmi obmedzené funkcie, ktoré sú síce zaujímavé, no ich reálne využitie nie je veľmi vysoké. V praxi to potom môže znamenať, že inteligentné hodinky budú iba ďalšie zariadenie, ktoré budete musieť nabíjať takmer každý deň. Samsung sa rozhodol, že vyhovie fanúšikom mobilných technológií a predstavil model Samsung Gear S.

Náš tip
Sledujte všetky videá redakcie MojAndroid.sk na YouTube

Nové inteligentné hodinky z dielne kórejského výrobcu majú rozmery 39,8 x 58×3 x 12,5 mm. Zaujme aj 2-palcový zahnutý AMOLED displej s rozlíšením 360 x 480 pixelov, dvojjadrový procesor s frekvenciou 1 GHz, 512 MB pamäte RAM a 4 GB vnútornej pamäte. Fungovať budú s vlastným operačným systémom Samsungu Tizen. Ten v spolupráci s unikátnym hardvérom hodiniek umožní fungovanie nezávisle od smartfónu. Najviac pozornosti sa teraz možno bude sústrediť na vývojárov aplikácií, ktorí by mohli posunúť možnosti využitia nových hodiniek ešte ďalej. Hodinky disponujú aj odolnosťou voči vode a prachu vďaka certifikátu IP67 a obsahujú senzory akcelerometer, gyroskop, kompas, snímač osvetlenia, UV, barometer a snímač tepu.

Samsung Gear S-3

Hodinky sme teraz obdržali v redakcii a v najbližších dňoch ich podrobíme detailnému testovaniu. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa Samsung Gear S, môžete sa pýtať v komentároch pod článkom a my vám odpovieme priamo tu, alebo v recenzii.

22.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+