MojAndroid

Samsung Galaxy Tab 10.1 je už starším modelom, to však nebráni v tom, aby ho vývojári stále vylepšovali. Najnovšie je možné pomocou tohto tabletu uskutočňovať hovory, podobne ako so svojho mobilného telefónu. Samozrejme to platí pre 3G verziu tabletu, ktorá však túto funkciu natívne nepodporuje a umožňuje len dátové prenosy. Vďaka developerovi, vystupujúcim na XDA fóre pod prezývkou almaqdad, však môžu majitelia týchto tabletov už aj telefonovať.

Existuje niekoľko spôsobov, ako mod nainštalovať. Podmienkou je, aby váš Galaxy Tab 10.1 obsahoval 3G modul a mal v sebe odblokovaný Recovery Mod pre flashovanie zip súborov. Nová funkcia funguje na všetkých ROM založených na Stock ROM s Androidom 4.0.4 alebo tiež na CyanogenMod 10, CyanogenMod 9 či AOKP ROMkách.

Postup inštalácie

  • Reštartujte tablet do Recovery módu
  • Spravte úplnú zálohu ROM (odporúčané)
  • Flashnite súbor s názvom CWM_I9103XXLQ3_Modem.zip
  • Flashnite súbor, ktorý aktivuje funkciu pre hlasové volania v mobilnej sieti. Súbor vyberte podľa typu ROM, ktorú máte v tablete
  • Vymažte Cache a Dalvik Cache
  • Reštartujte zariadenie

Zatiaľ jediným problémom, ktorý sa pri tomto mode v niektorých prípadoch objavil je vypadávanie signálu. Autor v tomto prípade odporúča jednoduchý postup, ako sa ho zbaviť. Stačí ak prepnete tablet do 2G módu, necháte ustáliť signál a následne prepnete na automatické prepínanie medzi 2G a 3G. Po týchto krokoch by malo nasledovať reštartovanie. Viac informácií a všetky súbory na stiahnutie nájdete priamo na XDA fóre.

Zdroj: XDA

14.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+