MojAndroid

Minulý rok predstavil juhokórejský gigant Samsung beta program aktualizácie svojich zariadení na Android 9.0 Pie. Niektoré z minuloročných sa už dokonca prehupli z betaverzie do stabilnej verzie najnovšieho systému, ale starším to ešte nejakú dobu potrvá. Je to aj prípad modelov Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+ z roku 2017, ktoré podobne ako včera Samsung Galaxy Note 8 dostávajú od dnešného dňa druhú betaverziu Android 9.0 Pie.

Softvérová aktualizácia nesie označenie G950FXXU4ZSAC v modelu Galaxy S8 a G955FXXU4ZSAC v modeli Galaxy S8+. Druhá betaverzia opravuje niektoré chyby tej predošlej. Napríklad chybu s fotoaparátom, s detekciou súborov na externom úložisku alebo so zabezpečením pri uzamknutej obrazovke. Bohužiaľ, prináša aj novú chybu. Postranný Edge panel, ktorý aktivujete potiahnutím prstu od kraja displeja, môže spôsobovať reštart telefónu. Samsung zatiaľ odporúča jeho vypnutie alebo jeho rýchle aktivovanie pri zmeškanom hovore. Finálna stabilná verzia Android 9.0 Pie by sa mala objaviť v priebehu februára.

Náš tip
Aké budú európske ceny Samsungu Galaxy S10 Lite, Galaxy S10 a Galaxy 10 Plus?
25.1.2019
Zdroj: SamMobile

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+