MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

BATÉRIA | Bude 3000 mAh naozaj stačiť?

Samsung Galaxy S8 je naozaj funkciami nabité zariadenie. Ponúka výkonný procesor, displej s ultra-jemným rozlíšením, aj gestá a systémové funkcie, ktoré budete jednoducho používať s radosťou. Všetko to však stroskotá na batérii. Tá má v prípade tohto modelu kapacitu 3000 mAh, a hoci niektorí vravia, že sa na jedno nabitie dá fungovať s S8-čkou aj celý deň, my máme inú skúsenosť.

Reálna výdrž batérie sa pohybuje síce na úrovni 30-35 hodín, no len za predpokladu, že váš displej bude rozsvietený menej ako 3 hodiny. Akonáhle chcete so zariadením fotiť, točiť videá, či naplno využívať aplikácie, počítajte s tým, že budete nabíjať každý večer. A časom sa tento fakt môže ešte zhoršiť. Na druhej strane, Samsung ponúka naozaj pokročilé možnosti šetrenia energie a Galaxy S8 podporuje aj bezdrôtové nabíjanie, ktorým si môžete doplniť pohodlne šťavu aj počas dňa.

7 hodín a 21 minút je výsledok, ktorý dosiahol Galaxy S8 v teste PC Mark

Stredný režim šetrenia ponúka čiastočné vypnutie funkcií s tým, že zariadenie je plne použiteľné. Rozhodne zaujímavejším je Režim extrémneho šetrenia batérie, ktorý ponúka až niekoľkonásobné predĺženie výdrže tým, že zmení rozlíšenie displeja, aplikuje na systém tmavú tému a značne obmedzí funkcie zariadenia. Základné funkcie ako hovory, SMS, či prehliadač internetu však zostanú použiteľné. Podobný systém ponúkal aj Samsung Galaxy S7 a S7 Edge, no v ich prípade sa zobrazenie zmenilo na monochromatické. To sa v novej generácii vlajkovej lode od Samsungu mení, čo nás aj teší. Tento režim vám ponúka na jedno nabitie extrémnu výdrž batérie na úrovni až okolo 100 hodín, samozrejme v závislosti od toho, ako zariadenie budete využívať.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
28.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+