MojAndroid

Je známe, že najpredávanejším telefónom na svete je každoročné najnovší iPhone od spoločnosti Apple. Vlajkový model spoločnosti Samsung radu Galaxy S sa ale drží v jeho závese a tohtoročný model Galaxy S8 by dospelí používatelia ako vianočný darček dokonca uprednostnili pred iPhonom.

Aspoň tak to tvrdí správa analytickej firmy Propeller Insights. Podľa jej správy by 38 percent dospelých (20 rokov a viac) chcelo ako vianočný darček už trištvrte roka starý Samsung Galaxy S8. Na druhom mieste je iPhone 8 s 22 percentami a až tretí skončil iPhone X s 20 percentami.

Firma si tretie miesto u iPhone X vysvetľuje absenciou Touch ID (skener odtlačkov) aj vysokou cenou, ktorá presahuje 1000 eur. Opačná situácia je u mladých ľudí do 20 rokov, kde jednoznačne vedie iPhone s 35 percentami a Galaxy S8 by chcelo pod vianočný stromček 28 percent. Prieskum taktiež ukazuje, že najväčšími súpermi na trhu smartfónov sú stále hlavne spoločnosti Apple a Samsung.

Zdroj: Phandroid

23.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+