MojAndroid

Mnoho z našich čitateľov nadáva na nadstavbu TouchWiz od Samsungu. Vyčítajú jej prílišnú spotrebu RAM, zbytočné efekty, no mnohí z nich ju videli maximálne na videu a možno netušia, že dnes už nadstavba TouchWiz nemá až toľko zbytočností a je dobre optimalizovaná. Málokto tiež tuší, že Samsung ako jeden z mála výrobcov implementuje do systému aj funkcie, ktoré sú často dostupné len v natívnom Androide. V Androide 4.4 KitKat to bola napríklad správa povolení pre aplikácie, ktorú priniesol až Android Lollipop, pričom v aktuálnej verzii systému Android 6.0 Marshmallow prináša Samsung opäť funkciu, ktorá je dostupná iba v developerskej verzii Androidu N. Ide o možnosť zmeniť DPI displeja, a tak na ňom zobraziť viac obsahu. Ak si túto možnosť chcete aktivovať aj vy, stačí, aby ste sledovali tento návod, ktorý sme pre vás pripravili.

navod-galaxy-s7_DPI-7 navod-galaxy-s7_DPI-8

Vľavo zhustený kód zobrazenia, vpravo štandardné zobrazenie.

Ako na displeji Samsung Galaxy S7/S7 edge zobraziť viac obsahu (zmeniť DPI):

  • Stiahnite si Nova Launcher.
  • Po nainštalovaní a spustení dlhšie podržte prst na voľnej časti obrazovky a zvoľte Miniaplikácie.
  • Úplne hore, v ponuke Nova Launcheru, zvoľte Aktivita a pretiahnite ikonu na domácu obrazovku.
  • V zozname aktivít vyhľadajte tú s názvom DisplayScalingActivity.
  • Po pridaní na plochu  kliknite na túto ikonu a v Nastaveniach by ste mali vidieť možnosť pre zmenu zobrazenia (Štandardné alebo Zhustené).
  • Vyberte si mód zobrazenia. Štandardné zobrazenie predstavuje približne 540 DPI, pričom Zhustené zobrazenie má približne 640 DPI. Po tom, ako si vyberiete zobrazenie, sa zariadenie reštartuje.

Zhustené zobrazenie vám umožní na obrazovke vidieť viac obsahu, čo sa prejaví napríklad v internetovom prehliadači, prípadne pri hrách alebo aplikáciách. Nejde o žiadnu extrémnu zmenu, no môžeme to nazvať “decentným vylepšením” displeja. Pokiaľ ste si všimli v systéme Galaxy S7-čky iné vylepšenia a vychytávky, neváhajte nám napísať.

Náš tip
RECENZIA | Samsung Galaxy S7 edge: Vylepšenia na správnych miestach

Zdroj: Phandroid

18.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+