MojAndroid

Samsung Galaxy S5 má proti neoprávnenému vstupu zabezpečiť nová technológia pre skenovanie očí. Aspoň tak to tvrdia kúsky uniknutých informácií, ktoré na novú vlajkovú loď Samsungu vrhajú nové svetlo. Očný senzor by mal používateľom umožniť jednoduchým a najmä bezpečným spôsobom odomknúť zariadenie. Juhokórejský výrobca údajne už tvrdo pracuje na implementácií takejto technológie, no zatiaľ nie sú dostupné žiadne bližšie informácie.

Galaxy S5 očný senzor

Je otázne, či sa podobná technológia v Galaxy S5 skutočne objaví. V súčasnosti je trendom skôr nasadzovanie čítačky odtlačkov prstov, čo je aj prípadom nového iPhonu 5S a HTC One max. Myslím, že Samsung sa vydá podobným smerom a novej vlajkovej lodi taktiež použije senzor podobný tomu, čo sa nachádza v iPhone 5S. Použitie senzoru pre skenovanie oka je už trochu sci-fi a pokiaľ nezískame ďalšie podrobnejšie informácie, tak vám odporúčame, aby ste túto správu brali s rezervou.

Zdroj: gsmarena

18.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+