MojAndroid

Eldar Murtazin, ruský novinár známy zo stránky mobile-review.com, je pomerne výraznou postavou mobilného sveta, ktorá má množstvo zdrojov u viacerých výrobcov mobilných zariadení a má tak prístup k ich dôverným interným plánom. Vďaka tomu sa preslávil niekoľkými správnymi predpoveďami ohľadom technických špecifikácií a dátumov predstavenia chystaných modelov telefónov. Pre objektivitu však treba dodať, že inokedy bol vo svojich predpovediach, ako sa hovorí, „vedľa ako tá jedľa“. Jeho najnovšia prognóza, ktorú zverejnil prostredníctvom Twitteru, sa týka predstavenia budúceho topmodelu od Samsungu – Galaxy S5.

O tom sa veľa špekuluje už dlhšiu dobu a s blížiacim sa časom jeho predstavenia budú takéto špekulácie výrazne naberať na intenzite. Jedna zo správ, ktorú uvádzali viaceré zdroje, sa týkala času uvedenia nového smartfónu. Samsung totiž zvyčajne predstavuje svoju vlajkovú loď v priebehu marca, alebo začiatkom apríla a do predaja sa dostáva o mesiac neskôr. Kvôli vlažnému záujmu zákazníkov a menším číslam predajnosti sa však údajne mal výrobca s prípravou nového modelu poponáhľať tak, aby ho predstavil skôr – spomínal sa február, alebo dokonca január 2014. Každopádne, kvôli množstvu takýchto opakujúcich sa správ z viacerých zdrojov začalo byť jeho predstavenie v prvom kvartáli brané ako veľmi pravdepodobná vec.

No-Galaxy-S5-in-Q1-2014-Eldar

Murtazin však na Twitteri lakonicky tvrdí, že nový Galaxy S5 príde až koncom apríla. To by znamenalo, že všetci záujemcovia o nový topmodel, v súvislosti s ktorým sa spomína 64 bitový Exynos čip alebo Snapdragon 805, 3 GB RAM, či 5 až 5,3 palcový displej s úctyhodným rozlíšením 2560 x 1440 pixlov, by si museli počkať o niekoľko týždňov dlhšie.

Náš tip
Samsung SM-G900S s 2K displejom a 2,5 GHz Snapdragonom 800 sa ukázal GFXBench

Môže to však byť všetko aj trochu inak. Možno si ešte spomínate na fámy o tzv. Galaxy F Series, ktorá sa mala stať najvyšším modelovým radom výrobcu, s „ultrahighendovými“ modelmi. Je teda možné, že začiatkom roka sa dočkáme predstavenia prístroja z tohto radu F a Galaxy S5 príde až trochu neskôr. Nie je taktiež jasné, či bude nový model F považovaný za novú vlajkovú loď, alebo toto žezlo zostane modelu Galaxy S5 s tým, že „efko“ bude nejakým špecifickým prístrojom vo vlastnej kategórii. Teda podobne, ako Samsung Galaxy Note 3, ktorý je novší a výkonnejší než Galaxy S4, napriek tomu je za vlajkovú loď považovaná práve „es štvorka“.

Samozrejme, všetko toto sú len fámy a neoficiálne informácie, ktoré zatiaľ nie je možné nijako overiť, alebo potvrdiť. Počkať si teda musíme na zprvé mesiace roka 2014. kedy sa všetko začne postupne vyjasňovať. Aby však neoverených informácií v tomto článku nebolo málo, na záver pridáme ešte jednu – Murtazin tvrdí, že nového Galaxy Note 4 by sme sa budúci rok mali dočkať v skoršom termíne, než tomu toho tohto roku.

Náš tip
Samsung pre začiatok roka 2014 pripravuje až 5 nových smartfónov

Ktoré zariadenie najviac zaujíma vás? Galaxy S5, Galaxy Note 4, či tajomný Galaxy F ? :-)

Zdroj: unwiredview.com

4.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+