MojAndroid

Internet je miestom, kde sa všetko dozviete skôr než kdekoľvek inde. Samozrejme, že to platí aj pre Samsung a jeho pripravovanú vlajkovú loď Galaxy S5, o ktorej sa po internete kolujú ďalšie informácie. Tentokrát ide o možné rozmery zariadenia a dizajn ikon, ktoré ponúkne nové prostredie TouchWiz. Viac detailov nájdete nižšie.

s5-rozmery

Podľa renderu, ktorý by mohol byť súčasťou manuálu, vyšli najavo možné rozmery Samsungu Galaxy S5. Hoci ide o únik v podaní známeho Sonnyho Dicksona, ktorý úspešne uverejňuje informácie o nových Apple zariadeniach, tieto informácie nie sú potvrdené a ide len o predbežné dohady. Galaxy S5-ka by oproti terajšej vlajkovej lodi a svojej predchodkyni nemala podrásť o veľa. Jej rozmery činia 141,7 x 72,5 x 8,2 mm, pričom Samsung Galaxy S4 je veľký 136,6 x 69,8 x 7,9 mm. To naznačuje, že by na zariadení mal narásť displej z 5 na 5,25″, pričom by ostatné prvky zariadenia ako umiestnenie tlačidla domov, fotoaparátu či reproduktoru mali zostať rovnaké ako pri Galaxy S4. To je však nepravdepodobné, nakoľko sme počuli množstvo správ o tom, že Samsung pre novú vlajkovú loď pripravuje nový dizajn. Naše dojmy z týchto informácií sú tak rozporuplné.

samsung-ikony-S5

Nový dizajn ponúkne aj nová verzia prostredia TouchWiz. Ochutnávku z grafickej inovácie môžete nájsť vyššie v podobe nového dizajnu ikon. Ide o ikony aplikácií, ktoré Samsung ponúka ako predinštalované. Z nich vidno, že sa Samsung nechal inšpirovať najnovšími “flat” štýlmi a staví na jednoduchosť tak, ako to bolo viackrát odhadované. Tlačidlá tiež potvrdzujú ideu, že sa Samsung pri Galaxy S5 zameria na zdravie a pohyb. Viac sa však dozvieme na konci mesiaca, kedy má byť Samsung Galaxy S5 predstavený.

Náš tip
Viac informácií o Samsungu Galaxy S5

Zdroj: SamMobile, TheVerge

11.2.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+