MojAndroid

Nová vlajková loď Samsung Galaxy S5, ktorú práve testujeme v našej redakcii má nečakanú skrytú funkciu baby monitora, ktorá však funguje len v spolupráci s inteligentnými hodinkami Galaxy Gear. Nová možnosť sa nachádza v nastaveniach prístupnosti a umožňuje odosielať upozornenia do hodiniek vo forme vibrácií, keď začne vaše dieťa plakať.

samsung-galaxy-s5-baby-monitor

Baby monitor v Galaxy S5 využíva integrované mikrofóny na detekciu hluku v miestnosti s vaším dieťaťom. Podľa právnych upozornení pracuje najlepšie v tom prípade, ak je smartfón umiestnený ideálne jeden meter od postieľky dieťaťa v miestnosti bez a veľkého hluku v pozadí. Samozrejme že svojho syna alebo dcéru neukladáte spať v hlučnom prostredí, takže to by nemalo byť problém dodržať. Zatiaľ nie je jasné, či sa pri tomto móde automaticky vypnú zvonenia a vibrácie v prípade, že vám počas monitorovania bude niekto volať alebo posielať správy cez sociálne siete.

Ak neplánujete kúpiť najnovší model od Samsungu a uvítali by ste takúto možnosť, podobné služby nájdete aj v obchode Google Play. Ako príklad môžeme uviesť aplikáciu Dormi, o ktorej sme vás v minulosti informovali.

Zdroj: engadget

 

 

31.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+