MojAndroid

Posledné dva roky sa snažia výrobcovia zariadení implementovať do svojich smartfónov rôzne softvérové módy v spolupráci s umelou inteligenciou (AI), ktorá vylepšuje výsledné fotografie ich fotoaparátov. Jedným z najčastejších je Nočný mód, ktorý vylepšuje výslednú kvalitu snímkov za šera alebo v nočných hodinách. Keď pred dvoma mesiacmi uviedla juhokórejská spoločnosť Samsung svoju vlajkovú loď Galaxy S10, tak aby neostal pozadu, predstavil pre ňu vlastný nočný mód s názvom Bright mode. Ten bol síce pri nízkom osvetlení efektívny, ale mal jednu nevýhodu – spustil sa len automaticky, keď samotný smartfón vyhodnotil, že fotografovaná scéna má malo svetla. Často sa tak stalo len pri skutočnej tme. Našťastie sa po najnovšom update pre Samsung Galaxy S10 tento nedostatok mení.

V aktualizácii, ktorá prináša aj aprílovú bezpečnostnú záplatu a je zatiaľ dostupná vo Švajčiarsku, sa objavil nový Nočný mód. V podstate je to Bright mode, ktorý už môžete v aplikácii fotoaparátu aktivovať manuálne jednoduchým horizontálnym posunutím režimov nad spúšťou. Prečo nebolo možné doteraz spustiť nočný režim Samsung nevysvetlil a asi ani nevysvetlí, ale podstatné je, že sa používatelia Samsungu Galaxy S10 môžu tešiť na svetlejšie nočné snímky. Rovnakej aktualizácie by sa mal dočkať aj model Galaxy S10+ a pravdepodobne aj Galaxy S10e.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
20.4.2019
Zdroj: AndroidCentral
  • logo

    mne to prišlo už včera…

  • Jaro

    Mám Galaxy S10e a včera mi prisiel ten update.

  • jookas

    Jo S10+ update bol včera. Ešte som to neskúšal v noci ako to fotí.

+