MojAndroid

Samsung na CES v Las Vegas predstavil celý rad nových profesionálnych tabletov PRO, ktoré sú dostupné v rôznych veľkostiach aj výbave. Tieto však už podľa očakávaní nebudú lacnou záležitosťou. Oficiálne ceny Samsung zatiaľ nezverejnil, viacerí európski predajcovia ich už však na svojich stránkach uvádzajú, a sú skutočne vysoké.

galaxy tab pro

Vlajkový model s najväčšou uhlopriečkou displeja, Samsung Galaxy Note Pro 12.2, sa má v najlacnejšom variante s Exynos procesorom predávať za neuveriteľných 999€. Ak si priplatíte 100 € získate model so Snapdragonom 800, ktorý je vybavený aj modulom LTE. Obidva tablety ponúkajú 32 GB vnútornú pamäť. Podobná situácia je aj pri 32 GB tablete Galaxy Tab Pro 12.2, ktorý vo WiFi verzii (Exynos 5 Octa 5420) stojí 900 €. Pri verzii s LTE modulom sa cena vyšplhala na 1000 €.

Menší Galaxy Tab Pro 10.1 so 16 GB internou pamäťou, Exynos procesorom a konektivitou WiFi sa bude predávať od 800 €. Cenovku 900 € si na seba prilepí model so Snapdragonom 800 a konektivitou LTE. Nový Galaxy Tab Pro 8.4 začína na 700 € za model s Exynos čipom. 800 € bude stáť variant so Snapdragonom a LTE.

Upozorňujeme, že tieto ceny zatiaľ stále nie sú oficiálne a môžu sa ešte meniť. Napríklad, Sammobile uviedol nižšie cenovky, ktoré pri modeli Galaxy Note Pro 12.2 začínajú na 850 € za LTE model. Podobne nižšie ceny by mali byť podľa tohto portálu aj pre ďalšie modely. Najlacnejší Galaxy Tab PRO 8.4 by mál vo WiFi verzii stáť 390 €. O oficiálnych cenách na Slovensku vás budeme informovať.

Doplnené 15.1.2014 (pôvodne 13.1.2014): Nižšiu cenovú hladinu potvrdil už aj Samsung. Konkrétne zastúpenie spoločnosti vo Fínsku a Holandsku. Ceny ním zverejnené v oficiálnej tlačovej správe sa prikláňajú skôr k variantu s nižšími sumami. Ich porovnanie vytvorené portálom androidauthority nájdete v tabuľke nižšie.

Galaxy Pro ceny

Zdroj: gsmarena

15.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+