MojAndroid

Samsung uviedol do predaja tento rok predstavenú novinku fotoaparát Galaxy NX. Tento ponúka bohatú výbavu vrátane vymeniteľných objektívov, podporu možností konektivity a širokú škálu aplikácií patriacich do ekosystému Android. GALAXY NX je zákazníkom na Slovensku dostupný prostredníctvom internetového obchodu Alza.sk. Odporúčaná maloobchodná cena je 1 449 € vrátane DPH.

cz_EK-GN120ZKAXEZ_008_Dynamic_black

Fotoaparát je vybavený veľkým snímačom APS-C s rozlíšením 20,3 Mpx, ktorý si má poradiť aj s nepriaznivými svetelnými podmienkami. Rýchle spracovanie obrazového signálu zaisťuje procesor DRIMe IV. Pokročilý systém hybridného automatického ostrenia (AF) zabezpečuje u GALAXY NX presnú detekciu fázy a kontrastu pre ostré, žiarivé zábery, zatiaľ čo uzávierka s rýchlosťou až 1/6000 s a snímanie rýchlosťou 8,6 snímky za sekundu umožňuje zachytiť akciu v celom jej priebehu. Vytvorené zábery je možné okamžite zdieľať aj pomocou technológie 3G/4G LTE alebo WiFi.

cz_EK-GN120ZKAXEZ_012_Dynamic_black

Galaxy NX poháňa štvorjadrový procesor s taktom 1,6 GHz, spolu s 2 GB pamäte RAM. Vnútorná pamäť  by mala dosahovať štandardnú kapacitu 16 GB, ktorá sa bude dať rozšíriť o pamäťové karty o ďalších 64 GB. Súčasťou výbavy je aj GPS,  WiFi a/b/g/n a Bluetooth 4.0, vstavaná batéria má kapacitu 4360mAh. Fotoaparát podporuje výmenné objektívy a spoločnosť by mala pri spustení predaja ponúknuť trojicu kompatibilných objektívov. Štandardný 18-55mm, 55-200 a ďalší 85mm.

Samsung-Galaxy-NX-3

Pomocou operačného systému Android 4.2 Jelly Bean sú na zvýšenie komfortu pri fotografovaní využité funkcie smartfónu. Používatelia si preto môžu vybrať zo širokej palety aplikácií pre Android a prispôsobiť GALAXY NX svojim špecifickým potrebám. S fotoaparátom sa tak dajú zhotovovať nielen perfektné snímky a videá, ale navyše ich používatelia môžu upravovať a pridávať špeciálne efekty.

cz_EK-GN120ZKAXEZ_021_Dynamic_black

Na výber je viac ako 30 chytrých režimov, s ktorými si fotograf zvolí optimálne nastavenie pre konkrétne snímané prostredia a jeho umelecké požiadavky. Napríklad funkcia Multi Exposure spája dohromady dva rôzne zábery v jednej osobitej snímke, zatiaľ čo Animovaná fotografia dáva dohromady po sebe idúce snímky do sekvencie trvajúcej až päť sekúnd, čím sa vytvára pohyblivý GIF súbor. Funkcia Zvuk a foto ukladá pre zvýšenie realizmu pri robení snímky aj zvuk a hlas. V neposlednom rade si môžu používatelia pomocou funkcie Camera Studio ľahko upraviť nastavenie najčastejšie používaných aplikácií alebo fotografických režimov.

TS_Samsung_fotoaparat_GALAXY_NX_parametre

19.12.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+