MojAndroid

Samsung Galaxy Note III bude podľa všetkého predstavený deň pred veľtrhom IFA 2013, počas tlačovej konferencie UNPACKED Episode 2. Dnes vyšli na povrch nové informácie, podľa ktorých bude pripravovaný tabletofón dostupný v rôznych krajinách s odlišným chipsetom, podobne ako vlajková loď Samsung Galaxy S4. Portálu SamMobile sa totižto podarilo získať zoznam krajín, ktoré získajú jeden z dvoch variantov - model s čipom Exynos 5420 alebo model so Snapdragonom 800.

23789_06_samsung_confirms_next_galaxy_smartphone_will_sport_exynos_4_quad_processor

Čip Exynos 5420 ponúka dvojnásobný grafický výkon než predchádzajúci Exynos 5410 Octa, vďaka šesťjadrovému grafickému procesoru Mali-T628 s podporou OpenGL ES 3.0. Samsung Galaxy Note III s týmto chipsetom vystupuje pod kódovým označením SM-N9000, zatiaľ čo verzia so známym Snapdragonom 800 bude označovaná ako SM-N9005. Práve druhá verzia bude ponúkať konektivitu do mobilnej siete LTE, ktorá Exynosu chýba. Oba modely ďalej ponúknu až 3 GB rýchlej operačnej pamäte LPDDR3 RAM.

Plány Samsungu sú samozrejme presadiť LTE verziu prednostne v krajinách, kde je táto sieť dostupná pre verejnosť. Avšak podľa informácií, v niektorých krajinách sa objavia obe verzie tabletofónu. Správa od SamMobile dokonca spomína aj tretí model s podporou dual SIM, ktorá však bude vystupovať len v Číne a získa modelové označenie N9002. Tento model bude vybavený Exynosom 5420. Podľa tabuľky nižšie, na Slovensku a v Českej republike sa v kamenných predajniach a u operátorov objaví práve model so Snapdragonom 800.

[table id=82 /]

Zdroj: SamMobile

15.8.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

6 odpovedí na “Samsung Galaxy Note III: Distribučný zoznam krajín”

Pridaj komentár

+