MojAndroid

Nový smartfón Samsung Galaxy Note 8 obstál v očiach verejnosti prevažne so slovami chvály. Ak by sa však mal nájsť nejaký nedostatok, môže to byť naoko menšia kapacita batérie na úrovni 3300 mAh. Táto hodnota je nižšia ako v prípade modelov Samsung Galaxy Note 7 alebo Samsung Galaxy S8+.

Spoločnosť Samsung obhajuje

D.J. Koh, prezident spoločnosti Samsung so zameraním na mobilné telefóny tento krok obhajuje. Tvrdí, že hoci kapacita akumulátora je nižšia, pre spotrebiteľa prinesie celkové zlepšenie po stránke výdrže oproti modelu Galaxy Note 7. Dôvodom má byť 10nm čip Qualcomm Snapdragon 835, ktorý je až o 30 % efektívnejší ako predchádzajúce jednotky použité v predošlom smartfóne.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 8 na Slovensku: okrem duálneho fotoaparátu aj dual SIM | VIDEO

Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu Samsung Galaxy Note 8.

Je ťažké získať aktuálnu predstavu o tom, ako bude nový čipset fungovať po stránke výdrže vo funkciami nabitom smartfóne Samsung Galaxy Note 8. Záleží aj na samotnom používateľovi, aké funkcie preferuje, nakoľko zaťažuje smartfón náročnými úlohami a svoju úlohu robí tiež optimalizácia systému. Výsledná výdrž na batériu je tak výsledkom viacerých faktorov.

Porovnanie s modelom Galaxy S8 Plus?

Štandardné používanie, podľa ktorého sa odhaduje výdrž na jedno nabitie sa môže naopak líšiť od výsledného používania v rukách spotrebiteľa. Tento fakt takisto zaváži na výslednej výdrži na jedno nabitie. Nový smartfón Samsung Galaxy Note 8 by tak mohol priniesť lepšiu výdrž ako predchodca Galaxy Note 7 či model Galaxy Note Fan Edition, ktorý ponúka nižšiu kapacitu batérie.

Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu Samsung Galaxy Note 8.

Naopak otázkou ostáva porovnanie s modelom Galaxy S8+, ktorý používa rovnakú kombináciu čipsetov (Snapdragon 835/Exynos 8895), avšak ponúka batériu s vyššou kapacitou na úrovni 3500 mAh. Výslednú výdrž tak bude možné porovnať až po dôkladnom testovaní  a porovnaní oboch smartfónov.

Náš tip
Samsung Galaxy Note 8 oficiálne predstavený. Pozrite sa, čo ponúka! | VIDEO

Aký je váš názor na použitie batérie s kapacitou 3300 mAh? Bude mať smartfón Galaxy Note 8 lepšiu výdrž ako predchodca či dokonca aj ako model Galaxy S8 Plus? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom :-)

Zdroj: phandroid

28.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+