MojAndroid

Ani nie pred niekoľkými dňami sa objavili detaily týkajúce sa nového 16 Mpix fotoaparátu zatiaľ nepredstaveného Samsungu Galaxy Note 4. Dnes sa však o tomto zariadení dozvedáme ďalšie nové informácie, ktoré sa tentokrát týkajú skeneru odtlačkov prstov. Ten bude samozrejme prítomný aj na tejto novinke, ktorá má byť predstavená už 3. septembra na výstave IFA v Berlíne.

Snímač odtlačkov Samsungu Galaxy Note 4 má prísť s rovnakým hardvérovým riešením ako Samsung Galaxy S5 či Samsung Galaxy Alpha, rozšírená má byť len funkcionalita v rámci operačného systému. Ten okrem autentifikácie používateľa pri odomykaní a zapnutia súkromného režimu, umožní používateľovi priradiť k jednotlivým odtlačkom aj konkrétnu aplikáciu alebo funkciu. Podporované má byť aj automatické vyplnenie prihlasovacích údajov v internetovom prehliadači.

Nové funkcie operačného systému by sa neskôr mali dostať aj na staršie zariadenia vybavené skenerom odtlačkov, ako napríklad na Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, či na tablety Samsung Galaxy Tab S. Podrobnejšie informácie ohľadom funkcií snímača vám prinesieme už čoskoro priamo z Berlína, kde sa chystá aj naša redakcia.

Zdroj: gsmarena

26.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+