MojAndroid

Spoločnosť Samsung pred pár dňami uvoľnil nový editor fotografií pre používateľov svojich smartfónov. Podľa portálu XDA-developers prináša Samsung Galaxy Enhance-X funkcie pre editácii fotografií, ktoré využívajú AI algoritmy. Tie vedia napríklad zaostriť rozmazanú snímku, odstrániť odlesky a ďalšie veci.

Samsung Galaxy Enhance-X prináša funkcie známe z Adobe produktov

Samsung už dlhé roky ponúka pre svoje mobilné zariadenia Galaxy vlastné užitočné aplikácie. Okrem vlastného internetového prehliadača, klávesnice alebo fitness aplikácie, je to aj vlastná Galéria pre multimédia, ktorá je prepojená s editorom fotografií alebo editorom videí. A práve štandardný editor fotografií od Samsungu teraz dostáva vyspelejšieho súrodenca Galaxy Enhance-X.

Samsung Galaxy Enhance-X | Zdroj: SamMobile.com

Editor Galaxy Enhance-X by mal slúžiť pre špecifickejšie funkcie než štandardný editor, ktorý obsahuje len bežné nástroje úprav a filtre. Novinka totiž využíva systém umelej inteligencie a umožňuje vylepšiť snímky mnohými rôznymi spôsobmi. Podľa výrobcu by mala byť napríklad schopná zaostriť neostro vyfotené snímky alebo zvýšiť rozlíšenie podobne ako Adobe Camera Raw.

Všetky úpravy sú vykonávané na kópii fotografie

Zvláda aj odstránenie odleskov, potlačenie moaré efektu, zaostrenie detailov, vylepšenie jasu fotografií vyfotených za horších svetelných podmienok alebo vylepšiť dynamický rozsah (HDR). Poteší aj množstvo efektov pre portréty, ktorými dokáže AI algoritmus napríklad pozadie za snímanou osobou (napríklad do čiernobielej farby),

Aplikácia je v slovenčine, má jednoduché rozhranie a používateľovi vysvetlí všetky dostupné funkcie. Po spustení stačí vybrať snímok z Galérie a následne vybrať niektorú z funkcii. Pri úprave vidíte vedľa seba s pomocou jazdca, ako vyzerá fotografia pred a po úprave. Úpravy sú nedeštruktívne. Sú totiž vykonávané na kópii pôvodnej snímky, ku ktorej sa dá kedykoľvek vrátiť. Aplikácia sa dá stiahnuť v obchode  Galaxy Store. Prípadne z tohto linku

Náš tip
Samsung Galaxy A23 5G oficiálne: 5G verzia obľúbeného lacného modelu

 

6.8.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+