MojAndroid

Smartfóny strednej triedy sú pre ich výrobcov rovnako dôležité ako vlajkové lode. Práve tieto cenovo dostupnejšie zariadenia sa totiž môžu predávať lepšie a v konečnom dôsledku vynášať spoločnostiam vyššie zisky. Na to, aby sa však smartfón strednej triedy dobre predával, potrebuje splniť očakávania svojich cieľových spotrebiteľov. Spoločnosť Samsung si je, vďaka svojim dlhoročným skúsenostiam s výrobou telefónov, týchto skutočností veľmi dobre vedomá. Pomohlo jej to však k tomu, aby vytvorila z modelu Samsung Galaxy A6 to najlepšie v danej cenovej kategórii?

Balenie: Všetko nevyhnutné

Konštrukcia a dizajn: Hliník se odstěhoval do… strednej triedy

Keď bol ešte pred nedávnom predstavený smartfón s hliníkovou konštrukciou, všetci ho automaticky považovali za prémiový. Postupom času však tento materiál zovšednel, a tak sa začal objavovať aj v smartfónoch nižších cenových tried. Tento obľúbený nerast pritom neobišiel ani strednú triedu zariadení od spoločnosti Samsung. Konštrukcia A6-tky je tak celá vyhotovená práve z hliníka. Kovová unibody konštrukcia, ktorú tento telefón ponúka, je v dnešnej dobe krehkých sklenených telefónov vítanou zmenou.

Samsung Galaxy A6 pôsobí vďaka tomuto materiálu poriadne prémiovo. Na jeho prémiovom vzhľade sa však výraznou mierou podieľa aj dizajnový jazyk spoločnosti Samsung. Tento prístroj je totiž náramne podobný súčasnej vlajkovej lodi tejto kórejskej spoločnosti, smartfónu Samsung Galaxy S9. Takmer na vlas identické sú aj ich rozmery, pričom A6-tka meria 149,9 x 70,8 x 7,7 mm. Váha tohto zariadenia sa zastavila zase na hodnote 159 gramov.

Predná stena tohto telefónu nesie 5,6-palcový displej, ktorý susedí s hovorovým reproduktorom, nevyhnutnými senzormi, selfie fotoaparátom a LED bleskom. Vrchná hrana je až na plastové predely antén úplne prázdna, zatiaľ čo tá spodná nesie okrem týchto predelov aj audio jack konektor a microUSB konektor. Ľavá hrana obsahuje samostatný slot na microSD kartu a ďalší samostatný slot pre dvojicu SIM kariet. Dostali sa sem však aj tlačidlá slúžiace na reguláciu hlasitosti.

Pravá hrana nesie vypínacie tlačidlo a otvor pre hlasný reproduktor. Na zadnej stene leží už len logo výrobcu, skener odtlačkov prstov a hlavný fotoaparát s duálnym LED bleskom. Spomínaný skener odtlačkov funguje rýchlo a spoľahlivo. Hrany smartfónu Samsung Galaxy A6 sú ideálne zaoblené, vďaka čomu tento telefón príjemne sadne do rúk. Spoločnosť Samsung odviedla pri vytváraní tejto konštrukcie výborný kus práce, keďže je tiež všetko ukážkovo spracované. Navyše, osobitú pochvalu si zaslúžia hardvérové tlačidlá, ktoré ponúkajú výborný odpor a ich stláčanie si tak budete doslova užívať.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+