MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Systém: Až prehnane veľa funkcií

Z hľadiska systému sa Samsung za posledných pár rokov rozhodne posunul tým správnym smerom. Nepopulárny a ťažkopádny TouchWizz nahradil svižnejšou nadstavbou Samsung Experience, ktorá je oproti svojmu predchodcovi poriadne zjednodušená. Stále však ide o jeden z najnáročnejších skinov systému Android, čo je cítiť na každom kroku. Zamykacia obrazovka tak ponúka vertikálne usporiadaný widget hodín, ktorý sa po obdržaní upozornenia premení na horizontálny.

Po odomknutí je k dispozícii jednoduchý launcher, ktorý ponúka domovskú obrazovku, ako aj zoznam nainštalovaných aplikácií. Na domovskú obrazovku možno jednoducho pridávať skratky k appkám a rôzne widgety. Priamo z nej tiež môžete jednoduchým potiahnutím doprava spustiť virtuálneho asistenta Bixby. Ten vám po aktivovaní dokáže odporučiť veci, ktoré by vás mohli zaujímať, pričom vám nielen pomôže spravovať, ale aj ovládať váš smartfón.

Poradie rýchlych prepínačov môžete jednoducho pozmeniť. Lištu slúžiacu na rýchle nastavenie jasu zase môžete nastaviť tak, aby sa vám zobrazovala nielen po rozbalení všetkých rýchlych prepínačov, ale aj pri zobrazení notifikácií. Prehodiť môžete aj poradie tlačidiel v navigačnom panely, ktorý môžete taktiež po dvojitom ťuknutí na jednu z jeho strán skryť. Nastavenia systému skrývajú aj kopec pokročilých funkcií.

S nimi môžete napríklad pozmeniť vzhľad prostredia celého systému. Tieto funkcie tiež pomôžu náruživým hráčom mobilných hier, keďže si môžu nastaviť, aby ich pri hraní nevyrušovali žiadne upozornenia. K tomu všetkému je možné zapnúť gesto pre zmenšenie rozhrania a nechýba ani možnosť “naklonovania” komunikačných aplikácií, do ktorých tak môžete byť jednoducho prihlásení hneď viacerými účtami.

Nastavenia systému skrývajú aj sekciu s názvom údržba zariadenia, ktorá vám pomôže uchovať telefón v čo najlepšej kondícii. Po ťuknutí na túto sekciu sa totiž zariadenie automaticky zbaví nepotrebných súborov uložených vo vyrovnávacej pamäti a ukončí nepotrebné procesy bežiace na pozadí. Navyše si takto môžete telefón ochrániť pred neželanými vírusmi.

Z nepochopiteľných dôvodov však nastavenia neobsahujú funkciu AlwaysOn displeja, ktorá v klasickej A6-tke jednoducho chýba. Ponuka predinštalovaných aplikácií je bohatá, pričom sa v nej nájdu viaceré tituly od Samsungu, Microsoftu a Googlu. Nie všetky je možné odinštalovať, no väčšina z nich sa dá jednoducho vypnúť. Vypnúť možno aj už spomínaného Bixbyho, ktorý na Google Asistenta ani z ďaleka nestačí.

Samotný operačný systém je dobre odladený a všetko beží presne tak, ako má. Používateľ tak na nič zbytočne nečaká a neobmedzujú ho ani žiadne lagy či neželané záseky a spomalenia.

Multimédia: Nič viac než priemer

Ako už bolo spomenuté pri displeji, nízke rozlíšenie ho ťahá mierne dole. To vplýva, bohužiaľ, aj na zážitok z prehliadania multimédií. Videá, filmy a fotografie sa na tomto zobrazovači pozerajú veľmi príjemne, keďže ponúka veľkú uhlopriečku a minimálne bočné rámiky. S vyšším rozlíšením by však bol zážitok z ich prezerania ešte o poznanie lepší. Samsung Galaxy A6 obsahuje, po vzore svojho predchodcu, hlasný reproduktor, ktorý je umiestnený do pravej bočnej hrany smartfónu.

Ten hrá vcelku hlasno a vďaka tomuto netradičnému umiestneniu ho prakticky nedokážete pri držaní zakryť svojou dlaňou. Inak ale kvalita reprodukovaného zvuku nie je nijako excelentná a ak to teda s počúvaním hudby myslíte vážne, odporúčame vám radšej využívať káblové alebo Bluetooth slúchadlá. Tie totiž podporujú technológiu Dolby Atmos, ktorá dokáže zvuk poriadne vylepšiť.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
2.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+