MojAndroid

Samsung Galaxy A54 jednoznačne patrí k jedným z najlepších bestsellerov minulého roka. Jeho nástupca, Samsung Galaxy A55, ponúkne na prvý pohľad dosť podobný dizajn. Samsung však pridá dizajnový prvok, ktorý nazýva “Key Island”, alebo aj “Ostrov s tlačidlami”. Okrem neho pribudnú aj nové farebné prevedenia. Toto sú vlastnosti, ktoré od novinky strednej triedy pre rok 2024 očakávame. Informácie zverejnil portál Android Authority.

Samsung Galaxy A55 príde v mene drobných, zaujímavých zmien

Stránka Android Headlines publikovala fotografie doposiaľ nepredstaveného modelu Samsung Galaxy A55. Na minulú, respektíve ešte tú aktuálnu generáciu sa podobá až veľmi nápadne. Pozorné oko si však všimne, že tlačidlá na ovládanie hlasitosti a na zapínanie sa po novom nachádzajú v trochu vyvýšenej polohe. Juhokórejský gigant tým pravdepodobne chce dosiahnuť, aby ich bolo prstami jednoduchšie nájsť. Tento dizajnový prvok nebude exkluzívny iba pre Samsung Galaxy A55 – disponovať ním majú aj lacnejšie modely Samsung Galaxy A15 a Samsung Galaxy A25 5G.

Samsung Galaxy A55 bude k dispozícii vo farebných prevedeniach s pomenovaniami “Awesome Iceblue”, “Awesome Lilac” a “Awesome Navy”. Keďže je možné na bokoch zariadenia vidieť plastové predely pre anténu, znamená to, že konštrukcia telefónu bude kovová, čo rozhodne poteší. Malými krôčikmi sa aj stredná trieda zariadení od Samsungu dostáva po stránke vzhľadu a pocitu v ruke k prémiovejšej kategórii. Smartfón bude poháňaný čipsetom Exynos 1480 domácej výroby. Primárny fotoaparát bude mať 50 MP rozlíšenie a k dispozícii budú na zadnej strane ešte ďalšie dva snímače. Maximálny podporovaný nabíjací výkon dosiahne 25 W.

Samsung Galaxy A54 5G
Samsung Galaxy A54 5G | Zdroj: Tomáš Kanálik

Konkurencia

Konkurenciou pre Galaxy A55 bude hneď niekoľko doposiaľ nepredstavených smartfónov. V súčasnej situácii by mu však mohli konkurovať modely ako napríklad Redmi Note 12S, Xiaomi 13T, Motorola moto g84, Motorola edge 40 neo 5G, HONOR Magic5 Lite či HONOR 90 Lite.

Náš tip
Samsung umožní prepojenie vozidla so SmartThings týmto dvom výrobcom
4.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+