MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa pri svojich vlajkových modeloch už tretím rokom pýši veľmi užitočnou funkciou Samsung DeX. Tá dokáže zo smartfónu urobiť po pripojení k monitoru takmer plnohodnotný počítač. Server AndroidCentral informuje, že Samsung teraz vydáva novú aplikáciu Samsung DeX pre počítače so systémom Windows a Mac OS. Má to ale jeden háčik.

Samsung DeX PC

Obmedzená podpora len pre Samsung Galaxy Note 10

Aplikácia je dostupná pre systémy Windows 7, Windows 10 a Mac OS verzie 10.13 a vyššej. Po spustení aplikácie a pripojení Samsung smartfónu môžete na počítači v okne používať desktopový režim prostredia smartfónu a jeho aplikácií. Háčik je v tom, že jedinými podporovanými smartfónmi sú novinky Samsung Galaxy Note 10 a Galaxy Note 10+. Majitelia Samsungu Galaxy S8/S8+/S9/S9+/S10/S10+, Galaxy Note 8 a Galaxy Note 9 majú smolu.

Podpora pre viacero známych aplikácií

S pomocou Samsung DeX dokážete cez počítač ovládať väčšinu funkcií smartfónu. Zároveň môžete využívať viacero mobilných aplikácií nainštalovaných v smartfóne v ich desktopovej verzii. Medzi podporovanými aplikáciami nechýb napríklad Microsoft Office, Microsoft Remote Desktop, YouTube, Twitch alebo Adobe Premiere Rush. Aplikácia Samsung DeX pre Windows a Mac OS bude dostupná na oficiálnych stránkach Samsungu krátko po uvedení Galaxy Note 10 do predaja.

Náš tip
Aktualizácia Samsung Galaxy A50 prináša vylepšenie skeneru odtlačkov
23.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+