MojAndroid

Aktualizácia: Oficiálne vyjadrenie slovenského zastúpenia spoločnosti Samsung sme doplnili na záver článku.

Viacero používateľov smartfónov značky Samsung dnes dostalo notifkáciu zo služby “Find My Mobile”. Notifikácia ukazovala len číslo 1. Nič viac. Je pravdepodobné, že takéto upozornenie ste dostali aj vy.

Náš tip
Akcia: 15 platených aplikácií a hier je v obchode Google Play dočasne zadarmo

Je dôvod na obavy?

Nie, nemusíte sa obávať. Váš smartfón nikto nehľadá a nikto vám ho ani na diaľku nezablokuje. Prvotné informácie hovorili o tom, že samotný Samsung túto notifikáciu rozoslal nechtiac. Informoval o tom napríklad portál Engadget.

Zdroj foto: Engadget.com

Kliknutím na notifkáciu notifikácia zmizla. Smartfón inak neurobil absolútne nič. Teda nič, čo by mohol používateľ postrehnúť voľným okom.

Výrobca sa ospravedlnil

K situácii sa vyjadril aj samotný Samsung. Podľa slov výrobcu sa nie je čoho obávať a údajne išlo len o “interný test”.

Notifikácia bola podľa portálu Sammobile rozoslaná neúmyselne na veľké množstvo zariadení po celom svete. Výrobca sa za vzniknuté nepríjemnosti ospravedlnil.

Na spomínanú notifikáciu sme sa opýtali aj zástupcov spoločnosti Samsung na Slovensku:

„Oznámenie bolo neúmyselne odoslané na obmedzený počet zariadení Galaxy. Ubezpečujeme používateľov, že toto upozornenie žiadnym spôsobom neovplyvní ich zariadenia. Zároveň sa ospravedlňujeme našim zákazníkom za nepríjemnosti, ktoré im to mohlo spôsobiť, a zabezpečíme, aby sa podobný incident v budúcnosti neopakoval.”

Náš tip
Samsung Galaxy Fold za 399 USD? Riešením je Escobar Fold 2

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • KalichVydra

    Interný špeh.

+