MojAndroid

Spoločnosť Samsung sa v ostatných dňoch zúčastnila akcie Sundance Film Festival, kde prezradila svoje najnovšie plány v oblasti multimédií. Roky 2016 a 2017 budú v ich réžii patriť virtuálnej realite, ktorá by sa mala rozvíjať rýchlejšie ako po minulé roky. Dôvodom bude aj otvorenie nového centra pre rozvoj virtuálnej reality, ktoré Samsung otvorí už čoskoro v New Yorku.

samsung-gear-vr-1

Centrum pre rozvoj VR bude súčasťou miestneho zastupiteľstva spoločnosti a bude vyvíjať aplikácie, hry a najmä multimediálny obsah pre okuliare Samsung Gear VR. Hoci vieme, že obsah pre toto zariadenie sa pravidelne rozširuje, Samsung si myslí, že tempo jeho vytvárania nie je dostatočné. Veľké zmeny sa udejú aj vo filmovom segmente. Samsung sa chce stať pravidelným návštevníkov filmových festivalov, kde by sa jeho Samsung Gear VR už nemali iba vystavovať v stánku ako atrakcia, ale mal by im byť venovaný celý blok vysielania vo virtuálnej realite. Samsung podpísal aj ročnú zmluvu so Sundance Institute, aby presvedčil filmárov pre tvorbu vo virtuálnej realite. Uvidíme teda, ako to Samsung tento rok rozbehne s virtuálnou realitou, no s týmto segmentom má obrovské plány aj Google. Bude rozhodne zaujímavé sledovať, aké novinky tieto spoločnosti v roku 2016 prinesú.

Zdroj: Engadget

25.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+