MojAndroid

Majiteľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, sa počas minulého týždňa osobne stretol s niekoľkými dôležitými pracovníkmi a majiteľom kórejskej spoločnosti Samsung. Portál TeslaRati zverejnil bližšie informácie ohľadom budúcich plánov a kooperácie oboch spoločností.

Spolupráca spoločností Samsung a Tesla

Debaty sa zúčastnil aj samotný Lee Jae-yong, ktorý je vlastníkom spoločnosti Samsung. Stretnutie prebiehalo v laboratóriách kórejského giganta, kde sa obaja majitelia spoločností dohodli na spolupráci v oblasti autonómneho riadenia automobilov a výroby polovodičových súčiastok. Elon Musk je známy vďaka viacerým projektom, ku ktorým patrí výroba dizajnových elektromobilov, spoločnosť Starlink, vesmírny projekt SpaceX a pomerne nová firma Neuralink.

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Samsung sa pomaly zapája do vývoja elektromobilov práve v oblasti výroby a aplikovania polovodičových súčiastok. Na tomto trhu sa spoločnosti podarilo potvrdiť niekoľko objednávok od záujemcov, ako napríklad Nvidia alebo Mobileye.

Po minulotýždňovom stretnutí pravdepodobne pribudne do zoznamu záujemcov aj americká Tesla. V minulosti sa už spoločnosti spolu podieľali na vývoji nových informačných technológií a výrobe súčiastok do nových modelov automobilov.

Samsung Galaxy S23 Ultra zelený
Samsung Galaxy S23 Ultra | Zdroj: Tomáš Kanálik

Najväčšou konkurenciou pre Samsung je firma TSMC, ktorá už minulý rok potvrdila Tesle objednávku na mikročipy vytvárané 4 nm a 5 nm technológiou. Tie by mali zohrať veľmi dôležitú úlohu vo vylepšení automatického riadenia automobilov.

Keďže Tesla veľmi často aktualizuje systém vo svojich automobiloch, je pravdepodobnejšie, že sa rozhodne skôr pre čipy od kórejského technologického giganta, ktorý ich dokáže presnejšie prispôsobiť požadovaným podmienkam. Elon Musk si preto bude musieť vybrať spomedzi dvoch špičkových spoločností, ktoré ponúkajú tie najlepšie a najkvalitnejšie súčiastky.

Náš tip
Toto je TOP 10 Android aplikácií, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (5/2023)

16.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+