MojAndroid

Juhokórejský gigant Samsung pred časom spustil beta program Android 9.0 Pie pre viacero svojich top modelov. Nie je to len rad Galaxy Note, Galaxy S a Galaxy A, ktorú Samsung ponúka. Najnižšou a najlacnejšou sériou je rad Galaxy J. Vďaka nižšej cene chýba viacero funkcií. Jednou z nich je aj svetelný senzor, ktorý u vyšších modelov automaticky reguluje podsvietenie displeja. Samsung ale teraz prináša pre tieto modely automatickú reguláciu podsvietenia. Ako je to možné bez svetelného senzoru?

Funkcia u radu Galaxy J využíva k regulácii prednú selfie kameru. Vždy, keď majiteľ smartfónu rozsvieti displej, predná selfie kamera vyfotografuje okolie a podľa analýzy intenzity svetla na fotografii upraví podsvietenie displeja. Fotografia sa následne vymaže a majiteľ smartfónu sa nemusí báť, že po pár dňoch bude mať vnútornú pamäť plnú selfie fotografií. Toto riešenie nie je úplne ideálne, pretože reguluje podsvietenie len pri zapnutí smartfónu a nie pri jeho používaní. Pre veľa ľudí to bude lepšie než nič. Nová funkcia bola zatiaľ ukázaná na smartfóne Samsun Galaxy J8. Kedy a na ktoré ďalšie modely radu J sa dostane, zatiaľ nie je známe.

Náš tip
Samsung spustil beta verziu novej nadstavby One UI pre modely Galaxy S9+ a S9
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
19.11.2018
Zdroj: PhoneArena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+