MojAndroid

Slovenskí mobilní operátori sa neustále snažia prinášať do sveta smartfónov nové a nové inovácie. Výnimkou nie je ani 4ka, ktorá predstavila nový koncept s názvom Rýchla SIMka. O čo vlastne ide a ako to funguje?

V skratke ide o to, že pre kúpu SIM karty nemusíte chodiť do žiadnej špecializovanej predajne. Rýchlu SIM-ku si môžete kúpiť kdekoľvek popri nákupe potravín, benzínu či zošitov pre deti. Operátor má v súvislosti s týmto piatich partnerov, ktorých prevádzky sa nachádzajú na celom Slovensku. U každého však môžu platiť trochu iné podmienky. Najlepšie to vysvetľuje táto infografika:

rychla simka
Zdroj: 4ka

Získať samotnú SIM kartu však nestačí. Na to, aby ste ju mohli používať, si ju potrebujete aj aktivovať. To funguje v niekoľkých jednoduchých krokoch. Takže ako na to?

Ako aktivovať rýchlu SIM kartu

  1. Prihláste sa do aplikácie Moja 4ka. Ak nie ste zaregistrovaní, urobte tak.
  2. Zaregistrujte si SIM kartu alebo preneste číslo. V aplikácii vyberiete možnosť Aktivácia novej SIM, vypíšete jej číslo a pre kontrolu zadáte PUK.
  3. Vyplňte kontaktné údaje (e-mail a telefón).
  4. Nasleduje digitálne overenie, v tomto kroku si odfotíte obe strany občianskeho preukazu.
  5. Teraz začne proces aktivácie SIM karty.
  6. Hotovo, informáciu o aktivácii nájdete v SMS správe a príde vám aj e-mailom.

Operátor pripravil aj jednoduchý video návod na aktiváciu novej rýchlej SIM karty.

Náš tip
4ka: Zákazníci pocítia výrazné zvýšenie komfortu. 4G sieť budú mať aj tam, kde doteraz nebola
4.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+