MojAndroid

Určite to mnohí z vás poznajú – ráno vám zazvoní budík a vy zvolíte najpohodlnejšiu možnosť v danom momente, ktorou je odloženie zvonenia o päť či desať minút. Tento zvyk môže niekomu vyhovovať, no vo väčšine prípadov nie je odkladanie budíka riešením. Jednoduchosť tohto úkonu je ale príliš lákavá, a tak mnohí z nás každé ráno využívajú túto pomôcku. Niektorí z nás možno aj chcú bojovať s problematickým ranným vstávaním, no v stave polospánku môže byť skutočne náročné vstať ihneď po prvom zazvonení. Preto existujú rôzne pomôcky, ktoré nás majú prebudiť efektívnejšie či rýchlejšie. Jedným z nových spôsobov je aj budík Ruggie, ktorý vás doslova vyženie z postele.

Ruggie je v skutočnosti koberčekom, ktorý si položíte k posteli. Zabudovaný budík začne ráno klasicky vyzváňať, no ak ho chcete vypnúť, musíte sa vyliezť z postele a postaviť sa naň. Ide tak o skvelý spôsob, ako vás donútiť výjsť z postele. Keď už raz budete stáť na nohách, je veľmi nepravdepodobné, že by ste sa vrátili späť do postele. Budík ani nemôžete tak jednoducho oklamať – musíte sa naň postaviť celou váhou po dobu niekoľkých sekúnd, inak budík začne vyzváňať znova. Po vypnutí budíka si môžete nechať prehrať nejakú motivačnú reč, ktorá vás lepšie pripraví na ďalší náročný deň.

Ide tak o ideálnu pomôcku pre každého, kto trpí ranným odkladaním zvonenia budíka. Ruggie je aktuálne možné podporiť na portáli Kickstarter, kde už bez problémov vyzbieral potrebných 50 000 CAD a túto sumu prekonal dokonca aj dvojnásobne. Do konca kampane ale zostáva ešte 52 dní, a tak sa musíte poponáhľať, aby ste Ruggie získali za najlepšiu cenu.

ruggie gif

Cez Kickstarter môže byť budík váš už za 79 USD, pričom bežná predajná cena bude 99 USD. Ku koberčeku dostanete zadarmo aj elektronickú knihu, ktorá vám pomôže osvojiť si užitočné ranné rituály. Ak aj vy patríte medzi tých ľudí, pre ktorých je ranné vstávanie utrpením, možno aj takáto šikovná pomôcka môže byť pre vás tým správnym riešením.

Zdroj: Kickstarter

12.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+