MojAndroid

Peter je ďalší vývojár, ktorý sa prihlásil do súťaže HTC Android súťaž so svojou aplikáciou to_buy.

Peter, predstav sa nám a povedz niečo o sebe.

Volám sa Peter Gajar, som zo Skalice a študujem informatiku na Českom vysokom učení technickom v Prahe. Vo svojom voľnom čase sledujem všetky dobré sitkomy a programujem pre Androida :-).

Kedy (a prečo) si sa začal venovať Androidu?

Androidu som sa začal venovať približne pred necelými dvoma mesiacmi, pričom veľkou inšpiráciou mi bola práve súťaž webu www.htcandroidsutaz.sk.

Čo Ťa na Androide zaujalo?

Perfektne spracované SDK, jeho dokumentácia a jednoduchosť s akou je možné vyvíjať pre tento operačný systém.

Aké a kolko aplikácií si už naprogramoval?

Ak sa nepočíta “Hello, world”, tak som zatiaľ naprogramoval iba jedinú aplikáciu “to_buy! sk”, ktorú som aj prihlásil do súťaže. Nedávno mi bola schválená aj jej nová verzia, v ktorej som ešte zopár vecí upravil. Momentálne mám ešte niekoľko nápadov na aplikácie, ktoré by som rád realizoval, tak uvidím či ešte niektorú stihnem prihlásiť do súťaže.

Ako dlho Ti trvá naprogramovať jednu aplikáciu?

To je individuálne. Napríklad “to_buy! sk” som robil popri brigáde po večeroch asi mesiac. Ale v tom čase je započítané aj učenie sa Android SDK a javy, keďže predtým som s ňou nemal žiadne skúsenosti.

Určite máš nejaké rady a tipy pre začínajúcich programátorov.

Určite je dôležité si stiahnuť všetky potrebné veci ako je Eclipse, Android SDK, ADT plugin. Prejsť si online dokumentáciu, a rôzne návody či tutoriály a čo najviac skúšat, experimentovať. A pri narazení na problém vám takmer vždy pomôže Google.com :-).

Aké aplikácie si už prihlásil do HTC Android sútaže?

Do súťaže som zatiaľ prihlásil iba jednu aplikáciu “to_buy! sk”. Taký jednoduchý nákupný zoznam.

Aký Android telefón používaš?

Momentálne žiadny. Používam Nokiu N95 8GB so Symbianom. A na testovanie aplikácií a spoznávanie Androida používam AVD emulátor (Android virtual device).

Určite máš obľúbené Android aplikácie, ktoré rád a často používaš? Ktoré by si odporučil Android fanúšikom?

Keďže žiadny Android telefón nevlastním, tak žiadne konkrétne aplikácie odporučiť nemôžem. Ale rád mám jednoduché, účelné a tzv. “user friendly” aplikácie.

Ďakujem za rozhovor.

Ak si aj Ty prihlásil svoju Android aplikáciu do HTC Android súťaže a ešte sme Ťa nekontaktovali, pošli mail na mojandroidsk@gmail.com a dostaneš priestor na predstavenie aj Tvojej súťažnej aplikácie.

Michal Chabada
MojAndroid.sk

19.8.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+