MojAndroid

HTC Desire Android telefón„Prechod z Windows Mobile™ sa vydaril…“ To som si sám pre seba povedal po dvojdňovom používaní nového zariadenia HTC Desire, ktoré v týchto dňoch prichádza na slovenský trh. Ako nováčik v používaní OS Andriod s nadstavbou HTC Sense™ v najnovšom vyhotovení som veľmi milo prekvapený, hlavne však potešený, že som sa rozhodol vymeniť operačný systém a zatiaľ ani trochu neľutujem ;). Ale vráťme sa k Desire a ku dňu, keď som sa s týmto kúskom „zvítal“.

… ten display!

Zariadenie je zabalené v podlhovastej krabici z tvrdého papierového materiálu, na nej dominuje obrázok Desire v životnej velkosti, dotváraný jednoduchými kresbami mrakov. Po vysunutí krabice sa dostanete priamo k zariadeniu zabalenému zo všetkých strán v ochrannej plastovej fólii (osobne som sa s tým stretol prvý krát, väčšina telefónov má fóliou prelepený len display a sú zabalené v igelitovom vrecúšku). Rozmery prístroja sú 119 x 60 x 11.9 mm.

Prvý pohľad určite každému padne na kapacitný, 3,7 palcový (9,4 cm) AMOLED display. Telefón je vyrobený na dotyk z veľmi príjemného materiálu teflónovo – purpurového zafarbenia, avšak podľa môjho vkusu pôsobí trochu lacným dojmom. V ruke sa drží pohodlne, palcom sa komfortne presúva z vrchných častí displaya k spodným a naopak. Časti nad displayom dominuje telefónny reproduktor a názov výrobcu. Časť pod displayom je venovaná funkčným tlačidlám (hardvérovým), z ktorých je asi nazaujímavejšia novinka – optický trackball, ďalej tlačidlo „domov“, menu, späť a hľadať.


Na ľavej bočnej strane sú umestnené tlačidlá na pridávanie a uberanie hlasitosti, ktoré majú až príliš široké rozloženie a pri práci občas dochádza nechtiac k ich stláčaniu. Zadnej časti dominuje kovový nápis výrobcu (ktorý posobí veľmi elegantným dojmom) a objektív 5 Mpx fotoaparátu s LED diódou. Vrchná časť je venovaná tlačidlu zapnutia a 3,5 mm jack konektoru.

Na spodnej časti sa nachádza výstup mikrofónu a v strede microUSB konektor pre spojenie s PC a nabíjanie. Sklíčko chrániace šošovku fotoaparátu mohlo byť hlbšie zapustené, aby sa predišlo prípadným škabancom z pokladania telefónu na rôzne povrchy, čím sa dá predísť požívaním púzdra, ktoré nie je súčasťou balenia (čo je celkom škoda).

Obsah balenia:

· HTC Desire

· Batéria

· 3,5 mm stereo headset

· USB kábel

· Sieťový adaptér

· Pamaťová karta microSD™ (vložená v prístroji)

· Príručka pre rýchly štart

· Sprievodca bezpečnosťou a obmedzeniami


Prvé zapnutie

Po vložení batérie, karty SIM a naštartovaní vás privíta fabrická animácia sprevádzaná doprovodnou melódiou. Display nás nesklamal, zobrazenie je kvalitné a postačujúce.

Recenzia bude pokračovať užívateľským pohľadom na HTC Sense, nastavenie kontaktov a testom multimediálnych aplikácií.

Ceny HTC Desire


Graf ceny produktu HTC Desire pre MojAndroid.sk poskytuje server Heureka.sk

Kde kúpiť HTC Desire?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)


14.4.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+