MojAndroid

Používatelia mobilných zariadení sú dnes náročnejší a kritickejší ku všetkému, čo kupujú. Už to nie je len o tom, ako niečo vyzerá, ale aj aké to má funkcie. Aj preto by sme tipovali, že bezdrôtové slúchadlá Creative WP-350 budú medzi fanúšikmi mobilov hitom. Rozhodli sme sa ich preto otestovať. Ako ich hodnotíme po niekoľkotýždňovom používaní, si môžete prečítať v recenzii nižšie.

creative-wp-350-2

Konštrukcia – šikovné, ale majú svoje muchy

Cieľ pri výrobe slúchadiel Creative WP-350 bol jasný – vyrobiť kompaktné bezdrôtové slúchadlá pre mobilných používateľov. To sa spoločnosti Creative podarilo, aj keď za cenu niekoľkých kompromisov. Tie sa dotkli najmä konštrukcie slúchadiel a ďalších nedostatkov z toho prameniacich.

creative-wp-350-3

Náušníky slúchadiel sú menšie, než by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Pri dospelom používateľovi pokryjú akurát plochu ucha, rozmer náušníkov je (ŠxV) 5 x 6 cm. Z tvaru a veľkosti týchto slúchadiel vyplývajú aj ich najväčšie nedostatky – sú nevhodné na niekoľkohodinové používanie, občas z nich bolia uši a kvôli veľkosti sa do nich nezmestili také výkonné a kvalitné meniče, aké by sme očakávali.

creative-wp-350-4

Inak je konštrukcia týchto slúchadiel kvalitná a praktická. Je vyrobená z plastu a mäkčená umelou kožou, ktorú nájdete na vnútornej strane slúchadiel. Hlavový mostík je vystlaný mäkkou textíliou s výplňou, takže vás slúchadlá zvrchu nebudú otláčať. Slúchadlá sú po bokoch vystužené kovovým pásikom, takže by mali vydržať aj niekoľko rokov používania. Náušníky sú otočné o 90°, veľkosť mostíka na hlavu môžete regulovať zhruba v rozmedzí 5 cm po oboch stranách.

creative-wp-350-5

Pravý náušník obsahuje ovládacie prvky pre prehrávač, hlasitosť aj mikrofón a tlačidlo pre hovory. Na ľavom slúchadle nájdete iba notifikačnú diódu (podobná sa nachádza aj na pravom slúchadle) a logo spoločnosti, ktoré na konštrukcii nesmie samozrejme chýbať. V spodnej časti ľavého slúchadla je aj slot na nabíjačku, konkrétne vo formáte microUSB.

Kvalita reprodukcie – poslúžia na hudbu aj hovory

Slúchadlá Creative WP-350 sú primárne určené na počúvanie hudby. To bolo počas celej doby nášho testovania priemerne kvalitné, no výhrady máme k basom a počúvaniu na maximálnej hlasitosti. Kvôli meničom s menším priemerom sú basy počuteľné len pri softvérovom zosilnení v ekvalizéri, no od slúchadiel tohto typu sme ani iný zvuk neočakávali. Viac nás sklamalo prehrávanie pri vyššej hlasitosti, ktoré bolo značne skreslené a zvuk bol “plechový”, čo značne znížilo kvalitu reprodukcie.

creative-wp-350-6

Naopak, veľmi nás prekvapila obojsmerne dobrá kvalita hovorov. Vstavaný mikrofón je rovnako kvalitný ako na hociktorom inom hands-free sete, pričom čiastočne izolované slúchadlá prinášajú dostatočne vysokú hlasitosť hovorov. S komunikáciou cez Creative WP-350 by ste tak nemali mať problém. Slúchadlá s mobilnými zariadeniami a PC komunikujú cez Bluetooth 2.1 a profily A2DP, AVRCP, HFP a HSP.

Technické informácie | Creative WP-350

  • Hmotnosť: 108 gramov
  • Pripojenie: Bluetooth 2.1
  • Zvukové profily: A2DP, AVRCP, HFP, HSP
  • Menič: neodymiové magnety, priemer 34 mm
  • Frekvencia: 18 – 22 000 Hz
  • Impedancia: 32 Ω
  • Citlivosť: 102 dB/mW (1 kHz)
  • Audio kodek: apt-X, SBC
  • Dosah: do 10 metrov.

Batéria – poslúži na 8 hodín hudby

Batéria s kapacitou 240 mAh sa v týchto slúchadlách nabije už za jednu hodinu. Výrobcom deklarovanú výdrž 8 hodín prehrávania hudby sme ± pol hodina dosiahli aj my, pričom sme mali sklúchadlá nastavené na priemernú hlasitosť. Pri aktívnom počúvaní von, kedy je hlasitosť vyššia, a pri telefónnych hovoroch ale treba počítať so znížením výdrže. Bežne tak slúchadlá vybijete za 6-7 hodín.

creative-wp-350-7

Hodnotenie – málo muziky za viac než dosť peňazí?

Creative WP-350 sú naozaj šikovné slúchadlá, ktoré postačia každému priemernému používateľovi. Hudobní fajnšmekri si na svoje síce neprídu, no tieto slúchadlá ich možno zaujmú funkciami a možnosťou hovorov. A čo možno pokladať za najväčšiu prekážku pri kúpe týchto slúchadiel? Zrejme ich cenu. Tá sa totižto pohybuje na hranici 50 EUR, čo je suma, za ktorú by sme si vedeli predstaviť aj kvalitnejšiu muziku. Celkovo sme ale so slúchadlami boli spokojní a odporúčame vám ich kúpu.

creative-wp-350-8

+ rozmery

+ kvalita konštrukcie

+ ovládanie priamo na slúchadlách

+ kvalita hovorov

– menšie náušníky

– cena

– skreslenie pri vyšších hlasitostiach

18950bc46df3498af39b0eafe63f7958--mmf50x50
Creative WP-350 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Slúchadlá na test zapožičala spoločnosť Creative.

1.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+