MojAndroid

Keďže vo štvrtok 28. marca sa začínajú školské prázdniny, už v stredu popoludní očakávame zvýšenú intenzitu v cestnej premávke podobne ako pred Vianocami alebo Sviatkom všetkých svätých. V súvislosti s očakávanou dopravnou špičkou pred veľkonočnými prázdninami, Rádio Slovensko informovalo, že dnes v čase od 14.00 do 18.00 hod bude intenzívnejšie informovať vodičov o dopravnej situácii v spravodajstve Zelenej vlny a po prvýkrát použije aj mimoriadne vstupy v podobe bezplatnej navigácie Waze.

Radio slovensko spolupraca Waze

Veľkonočné sviatky sú mimoriadne náročným obdobím pre dopravu najmä v smere z Bratislavy a zo západu na stredné a východné Slovensko. Dopravné spravodajstvo Zelenej vlny vysielame nepretržite 24 hodín denne. „Dopravné spravodajstvo RTVS Zelená vlna v rámci skvalitňovania svojich výstupov a informácií pre motoristov neustále hľadá nové možnosti a rozširuje svoje zdroje dopravných dát. Zelená vlna preto otestuje spoluprácu so systémom Waze”, povedal riaditeľ informačných programových služieb Vincent Štofaník.

„Spolupráca Waze so Zelenou vlnou je prínosom pre obe strany. Poslucháči získajú aktuálne informácie nielen o problémoch na cestách, ale aj tip na vhodnú obchádzku. A používatelia navigácie Waze sa prostredníctvom vysielania Rádia Slovensko dozvedia detaily, ktoré si počas šoférovania nemôžu prečítať,” povedal Tomáš Gurský, dobrovoľný Waze koordinátor pre SR.

Posledná aktualizácia navigácie Waze priniesla okrem iného aj možnosť nahlásiť a uzavrieť cestu na mape v reálnom čase. Ostatní vodiči sa tak budú môcť vopred vyhnúť pomalej trase tým, že navigácia automaticky zvolí obchádzku. Viac o navigácii Waze si prečítate v článku: Vyhnite sa zápcham s Waze

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: RTVS

27.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+