MojAndroid

QuicksettingsNajnovšia verzia mobilného operačného systému Android Jelly Bean priniesla okrem rýchlejšej odozvy, množstvo malých grafických a softvérových úprav. Medzi ne patrí nové ovládanie funkcií z notifikačnej lišty, ako zapnutie/vypnutie wifi, bluetooth, gps, mobilných dát a pod. Pretože niektorí vlastníci starších Android smartfónov zatiaľ nedostali aktualizáciu na najnovšiu verziu, člen fóra XDA developers mDroidd sa rozhodol, že vytvorí aplikáciu Quicksettings, ktorá ponúka veľmi podobné možnosti.

Po nainštalovaní sa v notifikačnej lište objaví ikona pre rýchly prístup, prípadne si môžete presunúť ikonu z aplikačného menu na hlavnú obrazovku Androidu. Po spustení sa veľmi podobnou animáciou zosunie z vrchnej časti panel s rýchlym prístupom k spomínaným funkciám. Naviac tu nájdete  možnosť vypnúť všetky aplikácie (kill tasks), prístup k nastaveniam telefónu (settings), možnosť zabrániť vypnutiu obrazovky a procesora (wake lock) a nastavenia aplikácie Qucksettings. Okrem toho si môžete pridávať skratky na akékoľvek nainštalované aplikácie v telefóne, v ponuke “Custom toggles” podobne, ako to vidíte na obrázku.

  

Ak zatiaľ nemáte nainštalovaný Jelly Bean na svojom Android zariadení a hľadáte rôzne alternatívy pre prístup k rýchlemu ovládaniu funkcií, Quicksettings bude možno tou pravou aplikáciou aj pre vás.

Verzia: 1.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6
Aktuálna cena: Zdarma

3.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+