MojAndroid

Americký výrobca čípsetov Qualcomm je vďaka svojím procesorom Snapdragon momentálne lídrom medzi dodávateľmi procesorov pre smartfóny. Jeho tohtoročný najvyšší model Qualcom Snapdragon 845 nájdeme vo väčšine vlajkových lodí a nezaháľa ani pri produkovaní procesorov pre strednú triedu. Nedávno predstavil procesor Qualcomm Snapdragon 675, ktorý by mal priniesť väčší grafický výkon pre herné smartfóny strednej triedy. Podľa nemeckého webu Winfuture.de by mal v roku 2019 rozšíriť rady procesorov strednej triedy o osemjadrové modely Qualcomm SM6150 a SM7150. Mali by byť už dokonca vo výrobe a líšiť sa budú rozdielnymi grafickými jadrami, procesorovými jadrami a ich frekvenciou.

Qualcomm SM7150

Už podľa číselného označenia je zrejme, že SM7150 bude výkonnejším modelom. Podľa nemeckého webu by mal mať podporu pre duálne fotoaparáty s 12 a 13 megapixelovými snímačmi a 20 megapixelovú selfie kameru. Tiež by mal podporovať displeje s rozlíšením QHD+ pri pomere stráne 18:9, čo nie je v strednej triede obvyklé. Väčšina smartfónov strednej triedy má maximálne FHD+ rozlíšenie.

Qualcomm SM6150

SM6150 by mal byť menej výkonným procesorom. Parametre ním podporovaného duálneho fotoaparátu sú rovnaké ako u SM7150, ale selfie kamera bude môcť mať maximálne 13 megapixelov. Rozlíšenie displeja do 5,99 palcov bude maximálne FHD+. Podobne ako Qualcomm Snapdragon 675 aj tento procesor by mal byť vyrobený 11nm výrobným procesom.

Náš tip
Qualcomm žaluje Apple, ktorý vraj ukradol a predal dôverné tajomstvá Intelu
5.11.2018
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+