MojAndroid

Aj keď pred časom došlo k aspoň dočasnému ukončeniu patentovému sporu medzi juhokórejským gigantom Samsungom a americkou spoločnosťou Apple, súdne spory s ďalšími spoločnosťami v prípade druhého menovaného pokračujú. Súdny spor medzi Applom a americkým výrobcom čipov Qualcomm nie je žiadnou novinkou. Spoločnosť Qualcomm teraz obvinila spoločnosť Apple z ukradnutia dôverných informácií a obchodných tajomstiev, ktoré následne mala predať konkurenčnému výrobcovi čipov Intelu.

Apple porušil softvérovú licenciu tým, že zdieľal dôverné detaily o čipoch Qualcommu s inžiniermi Intelu. Týmto spôsobom chcel zlepšiť výkon čipov Intelu, aby mohol nahradiť čipy Qualcomm. V takomto zmysle znie žaloba od spoločnosti Qualcomm. Qualcomm dlhé roky dodával do iPhonov čipy pre bezdrôtové technológie. Od 7. generácie iPhonov ich začala spoločnosť Apple nahradzovať od konkurenta Intelu.

Nezákonné využívanie cenných obchodných tajomstiev Qualcommu s cieľom pomôcť konkurentovi dohnať náskok nás nenapraviteľne poškodzuje a nesmie pokračovať.

Donald Rosenberg, právny zástupca Qualcommu

Samotná žaloba môže byť zároveň len snahou o urovnanie sporou medzi oboma spoločnosťami. Na začiatku minulého roku totižto Apple obvinil Qualcomm z požadovania príliš vysokých licenčných poplatkov, zneužívania monopolného postavenia a žiadal ako odškodné miliardu dolárov. Qualcomm vtedy kontroval porušovaním jeho patentov zo strany Applu.

Náš tip
Qualcomm predstavil Snapdragon 670, menej výkonný variant Snapdragonu 710
27.9.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+