MojAndroid

Je tomu už 20 rokov, čo sa po prvýkrát podarilo k mobilnému telefónu pripojiť digitálny fotoaparát. Písal sa rok 1997 a Philippe Kahn očakával s manželkou príchod svojej dcéry, ktorá sa narodila 11. júna. Práve Kahn bol prvým človekom, ktorému sa podarilo prepojiť mobilný telefón so svojim notebookom a digitálnym fotoaparátom. Vďaka tomu bol, v deň narodenia svojej dcéry, schopný vyfotiť tento vzácny moment a podeliť sa s ním so svetom v podstate okamžite. Takúto možnosť dnes považujeme už za samozrejmosť, pred 20 rokmi však technológie niečo podobné ešte neumožňovali.

1997: The Birth of the Camera Phone from Conscious Minds on Vimeo.

Takéto prepojenie digitálneho fotoaparátu s mobilným telefónom, viedlo neskôr k vytvoreniu prvého mobilu s integrovaným snímačom. Ten už umožňoval posielanie fotografií priamo z mobilného zariadenia. Ak vás zaujíma, ako sa vyvíjala mobilná fotografia v mobiloch a smartfónoch, určite neprehliadnite aj našu tému Android Retro: História fotografie v mobilných telefónoch a smartfónoch.

Zdroj: pocketnow

12.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+