MojAndroid

Aktualizované 17. apríla 2024:

Na internete sa objavili nové informácie o sérii Xiaomi 14T, ktorej oficiálne uvedenie sa očakáva na jeseň tohto roka. Stále však ide o nepotvrdené správy, takže nakoniec môže byť aj všetko inak.

Ak sa špekulácie potvrdia, Xiaomi 14T by mohol dostať čipset Dimensity 8000, Xiaomi 14T vraj príde s vyššou verziou čipset Dimensity 9300. Pro model dostane prvýkrát v tejto sérii aj podporu pre bezdrôtové nabíjanie a poteší 120 W káblovým nabíjaním. Základný model sa bude musieť uspokojiť so 67 W technológiou dobíjania energie.

Xiaomi 13T
Xiaomi 13T | Zdroj: Lenka Ivančíková

Pri fotoaparátoch sa výrobca zrejme opäť spoľahne na spoluprácu so známou firmou Leica, čo by sa malo odraziť na vyššej kvalite fotografií. Kým príde k oficiálnemu oznámeniu nových smartfónov, objaví sa viac podrobností o hardvérovej výbave. Článok budeme postupne aktualizovať.

Pôvodný text zo 7. marca 2024

Len nedávno mala premiéru vlajková séria Xiaomi 14 a už sa internetom šíria špekulácie o pripravovanej novinke Xiaomi 14T. “Téčkovú” sériu smartfónov uvádza výrobca zvyčajne na jeseň, reálneho modelu sa tak zrejme dočkáme až o približne šesť mesiacov.

Mohlo by vás zaujímať:

Nič však nebráni tomu, aby sme sa venovali očakávaniam. Potvrdením, že Xiaomi na smartfónoch radu 14T pracuje, je globálna certifikácia Pro verzie, na ktrú upozornil web GSMChina. Podľa náznakov z výbavy by mohlo ísť o premenované a zatiaľ nepredstavené Redmi K70 Ultra, ktoré bude určené len pre čínsky trh.

Certifikácia na základe databázy IMEI čísiel prezradila, že model s označením 2407FPN8EG bude určený pre globálny trh, model 2407FPN8ER pre japonský. O tom, že Xiaomi 14T Pro bude zrejme rebrendovaným Redmi K70 Ultra, svedčí číslo modelu 2407FRK8EC, ktoré patrí v certifikačnej databáze práve spomínanému Redmi. Tieto dva smartfóny spája aj kódové meno – rothko.

Prečítajte si:

Kódové označenia modelov Redmi sú zvyčajne inšpirované menami maliarov a Mark Rothko je americký maliar. O samotnej hardvérovej výbave toho zatiaľ veľa nevieme. Takmer s istotou bude vybavený výkonným čipsetom MediaTek Dimensity 9300. Tak ako každý rok, aj tentoraz zrejme novinky prídu s vylepšenými fotoaparátmi.

Xiaomi 13T Pro

Čím bližšie budeme k tohtoročnej jeseni, tým viac zrejme bude pribúdať uniknutých informácií a špekulácií. Budeme vás informovať.

Náš tip
Zabudnite na sériu P70. Huawei pripravuje niečo iné

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+