MojAndroid

Google sa so svojim ambicióznym projektom “Loon” snaží za pomoci výškových balónov priniesť internet do rôznych kútov sveta, kde pripojenie nie je až také dostupné ako napríklad u nás. Mesiace testovania konečne zaznamenávajú prvé náznaky prechodu do ostrej prevádzky a prvou krajinou, ktorá vyskúša takýto druh pripojenia je Srí Lanka.

Vďaka partnerstve s Googlom sa do Srí Lanky dostane vysoko-rýchlostný internet pre dediny a mestá na území celej krajiny. Lokálny poskytovatelia internetu budú tiež môcť využiť prístup k internetu a vylepšiť tak svoju existujúcu infraštruktúru. Týmto krokom znížia svoje prevádzkové náklady a budú môcť poskytovať internet lacnejšie. Podľa informácií vyšle Google všetky balóny do vzduchu do marca budúceho roka.

V aktuálnom štádiu projektu sa balóny dokážu udržať vo vzduchu až po dobu 100 dní. Google pritom dokáže za jeden deň vypustiť hneď niekoľko balónov a výroba jedného z nich trvá v priemere len niekoľko hodín.

Zdroj: The Verge

30.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+