MojAndroid

Podľa posledného prieskumu Kantar Worldpanel ComTech’s, Android pokračuje v raste a zatieňovaní svojich konkurentov na poli smatfónov.

V samotnej Veľkej Británii, Google Android operačný systém tvorí 44,9% z celkového podielu na trhu smartpfónov. Od minulého roku, kedy bol podiel 37,4 %, Android OS získal 8,3% podielu na trhu, na druhej strane iOS Apple vykázal stratu a pokles o 13,3%, z 32,9 % v roku 2010 na tohtoročných 19,6%. iOS Apple tak bojuje o druhú priečku s RIM BlackBerry, ktorý má podiel 20,9% po tom, čo získal 2,3% oproti predchádzajúcemu roku na úrovni 18,6%. Údaje sú za prvých 12 týždňov roku 2011.

 

Zaujímavé informácie boli získané aj podľa používateľov. Používatelia Androidu a Apple iOS používali predtým telefóny, ktoré sa neradili do smartfónov a väčšina z nich ich nikdy nevlastnila. Túto skupinu nových vlastníkov smartfónov tvorí až 74 % nových používateľov. 17,3 % má skúsenosť s používaním OS Symbian, 6,3 % používali niekedy Windows telefóny a len 1,6 % má skúsenosť s RIM BlackBerry.

“Ak máte záujem o techniku, je zrejmé, že nemôžete obísť Android. Naše hodnoty podielu na trhu ukazujú, že Android je dominujúci v odvetví v mnohých kľúčových oblastiach. ” Vyhlásil Dominic Sunnebo, riaditeľ oddelenia spotrebiteľských skúseností , Kantar Worldpanel ComTech.

Sunnebo ďalej vysvetlil: “Čo je jasné je, že ani Android, ani Apple iOS si neberú navzájom zákazníkov, zato Symbian, RIM a Windows musia byť v pozore. V Kantar Worldpanel ComTech sme schopní vidieť, aký vplyv prechodu na nový OS má na spotrebiteľa využitie ich smartfónov. “A dodal:” V prípade, že Android operačný systém je na viacerých zariadeniach rôznych značiek, je dôležité rozlíšiť, že používatelia majú rôzne priority používania. Napríklad, je oveľa vyšší podiel spotrebiteľov, ktorí vlastnia zariadenie HTC na sťahovanie a používanie aplikácií v porovnaní s používateľmi, ktorí vlastnia smartfón s Androidom od Samsungu. “

Kantar Worldpanel ComTech zhrnul dáta podielov na trhu jednotlivých krajín:

Veľká Británia – BlackBerry (RIM), ukázal rýchly rast v minulom roku, a teraz si drží druhé miesto na trhu so smartfónmi s 23,3% podielom, ďalej Android 37,4%, iOS 22,0%.

USA – BlackBerry dosiahol historický pokles na svojom pevnom trhu z 32,5% na 12,9% v roku 2010. Android na americkom trhu naopak dosiahol obrovský rast a dosiahol 55,1% podielu na trhu.

Nemecko – Symbian je stále číslo 1 s 30,5% podielom na trhu, ale je to pokles o 16,8 z predošlého roku. Android zaznamenal stabilný rast svojho podielu na trhu, v súčasnej dobe 28,8%.

Taliansko – Taliansky trh je ovládaný Symbianom s podielom 49,8%. Apple a Android si dýchajú na krk  so 16,7%, resp. 17,2% podielom na trhu.

Francúzsko – Francúzsko zaznamenalo obrovský skok Androidu cez iOS aj Symbian, a teraz dosahuje 32,5% podiel na trhu.

Austrália – V októbri minulého roka predbehol iOS po prvý krát Symbian, a v súčasnej dobe má 29,9% podielu na trhu, zatiaľ čo Android dosahuje 29,7%.

 

Zdroj: www.thisandroidlife.com, www.kantarworldpanel.com

 

21.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+