MojAndroid

V období poklesu predaja smartfónov na celom svete sa spoločnosti Xiaomi opäť darilo, a to najmä v Číne. Podľa BCI si Xiaomi a jeho pod-značky(ako aj Redmi) udržali postavenie najpredávanejších v novembri 2023. Spoločnosť registrovala predaj približne 5,2 milióna smartfónov len za minulý mesiac. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku zaznamenala 44 % rast, čo elektronickému výrobcovi umožnilo získať ďalší trhový podiel v Číne, informuje gizmochina.

Xiaomi sa umiestnilo na druhom mieste z hľadiska predaja v novembri 2023 v Číne. V prémiovom segmente trhu však Xiaomi zaznamenalo rast o 11,8 % na medziročnej báze. Celkovo má spoločnosť 18,3 % podiel na trhu so smartfónmi, vrátane predaja jeho dcérskych spoločností. Medzitým Apple zostalo na vrchole, zatiaľ čo Honor zaznamenal predaj približne 4 miliónov smartfónov, čo je nárast o 12,6 % na medziročnej báze.

Xiaomi 13T Pro
Xiaomi 13T Pro

Xiaomi v 48. týždni roka, teda v posledných dňoch novembra, dokonca takmer prekonalo Apple s 78,2 tisíc zásielkami v porovnaní s 78,9 tisícami od Apple. Napriek tomu, ak porovnáme celý mesiac, stále je výrazný rozdiel medzi predajom Apple a Xiaomi, ale zdá sa, že Xiaomi rýchlo dobieha svojho konkurenta.

Veľké výpredaje dňa 11.11. pomohli spoločnostiam

Huawei a Vivo sa umiestnili na štvrtom a piatom mieste. Huawei tiež zaznamenal výnimočný 74 % rast v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Predaj spoločnosti Vivo však klesol, rovnako ako aj predaj značiek OnePlus a Realme. Väčšina spoločností mala minulý mesiac rušný, a to kvôli predajom z 11.11. v Číne.  Dúfa sa, že tento trend bude pokračovať aj tento mesiac, keďže sezóna sviatkov je stále v plnom prúde.

Napriek globálnemu poklesu predaja smartfónov nám Xiaomi a jeho pod-značky, ukázali impozantnú silu na svojom domácom trhu. Práve na čínskom trhu je konkurencia veľmi vysoká a značky tam naozaj bojujú o každého jedného zákazníka.

Náš tip
Hľadáte darček na poslednú chvíľu? Tieto zaujímavé Xiaomi produkty sú teraz v zľave

11.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+